PAP publikuje ankiety kandydatów na prezydentów, którzy przeszli do drugiej tury

Przed drugą turą wyborów samorządowych PAP publikuje ankiety kandydatów na prezydentów i burmistrzów miast. Przyszli włodarze odpowiedzieli w nich na pytania o plany, hasła wyborcze, wyzwania, pierwsze decyzje po objęciu stanowiska. Odpowiedzi to obszerny materiał analityczny, który może służyć do porównywania programów.

jd
jd
Udostępnij artykuł:
PAP publikuje ankiety kandydatów na prezydentów, którzy przeszli do drugiej tury
Siedziba PAP/Fot. Andrzej Lange

Dziennikarze PAP przeprowadzili ankietę w 23 miastach wśród kandydatów ubiegających się o urząd prezydenta miasta (w przypadku Zakopanego – burmistrza). Przed pierwszą turą PAP opublikowała 125 tekstów, w których kandydaci odpowiadali na pytania o najistotniejsze sprawy.Przed wyborczą dogrywką PAP publikuje ankiety oraz depesze porównujące postulaty kandydatów z 11 miast, którzy zmierzą się w drugiej turze (łącznie 33 materiały).

W przeprowadzenie ankiet zaangażowało się ponad dwudziestu dziennikarzy PAP, którzy kontaktowali się z kandydatami i ich sztabami. Większość pytanych wzięła udział w ankiecie, od odpowiedzi uchyliło się czworo spośród prawie 130 kandydatów.

PAP z serwisem na wybory samorządowe

– Ankieta przed pierwszą turą była bardzo szeroka, pracowali nad nią nasi korespondenci w całym kraju. Przed drugą turą przygotowaliśmy specjalne opracowanie pojedynków konkretnych kandydatów. Wierzymy, że w ten sposób wprowadzamy nową jakość wyborczej analityki – podkreślił Wojciech Tumidalski, redaktor naczelny PAP.

Dodał, że ankiety – dzięki zawartym w nich ujednoliconym pytaniom – mogą znacząco ułatwić porównywanie programów wyborczych.

Przed drugą turą wyborów samorządowych PAP publikuje ankiety kandydatów z: Poznania, Torunia, Olsztyna, Kielc, Zakopanego, Krakowa, Gdyni, Radomia, Wrocławia, Rzeszowa, Gliwic.

W 748 gminach i miastach odbędzie się II tura wyborów, ponieważ w pierwszym głosowaniu żaden z kandydatów na wójta, burmistrza czy prezydenta miasta nie otrzymał więcej niż połowy ważnie oddanych głosów. W tych gminach i miastach, ponowne głosowanie odbędzie się 21 kwietnia.

Author widget background

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Polsat Media bez wyłączności na sprzedaż reklam w Republice. Jest nowa umowa

Polsat Media bez wyłączności na sprzedaż reklam w Republice. Jest nowa umowa

Grupa Polsat Plus przekaże 575 tys. zł dla olimpijczyków

Grupa Polsat Plus przekaże 575 tys. zł dla olimpijczyków

Rainbow Tours chwali się rezerwacją wycieczek. Wzrosty przed atakiem USA na Iran

Rainbow Tours chwali się rezerwacją wycieczek. Wzrosty przed atakiem USA na Iran

Irańczyk wycofał się z zarzutów wobec reporterki TVP Info

Irańczyk wycofał się z zarzutów wobec reporterki TVP Info

Orły ponownie w TVP. Z nowym prowadzącym

Orły ponownie w TVP. Z nowym prowadzącym

Friz reklamuje KFC. W kampanii specjalne menu

Friz reklamuje KFC. W kampanii specjalne menu