„Wydarzenia” i Polsat News są już nadawane z byłego studia Superstacji

Z powodu prac nad nowymi rozwiązaniami technologicznymi kanał informacyjny Polsat News i program „Wydarzenia” od czwartku są nadawane ze studia tymczasowego, z którego do tej pory korzystała m.in. Superstacja.

Adrian Gąbka
Adrian Gąbka
Udostępnij artykuł:
„Wydarzenia” i Polsat News są już nadawane z byłego studia Superstacji
fot. Adrian Gąbka

Przygotowania do uruchomienia tymczasowego studia trwały od kilku dni. O próbach kamerowych w mediach społecznościowych informował m.in. dziennikarz Marcin Fijołek. Wszystkie programy informacyjne Polsatu są teraz nadawane ze studia B, skąd do tej pory nadawano m.in. Superstację, serwis sportowy po „Wydarzeniach” i magazyn informacyjny „Raport”.

grafika

Poprzednio taka tymczasowa przeprowadzka miała miejsce latem 2018 roku, kiedy remontowano studio Polsat News. Od 19 czerwca Superstacja nie nadaje premierowych programów, tylko powtórki. Jej dziennikarze wspierają redakcję Polsat News w okresie wakacyjnym i przechodzą szkolenia związane z uruchomieniem kanału Wydarzenia 24.

grafika

Prace potrwają trzy tygodnie

Prace w dotychczasowym studiu Polsat News i „Wydarzeń” potrwają prawdopodobnie trzy tygodnie. Nadawca nie zdradza o jakie nowe rozwiązania technologiczne chodzi. Niebawem może dojść też do zmian logo i oprawy graficznej Polsatu. Spółka chce bowiem stopniowo zmieniać logotypy wszystkich kanałów telewizyjnych. Na stronie Urzędu Patentowego RP pojawiły się nawet projekty potencjalnych logotypów, ale nie wiadomo, czy zostaną wykorzystane.

grafika

Prace nad kanałem Wydarzenia 24

Równolegle trwają prace nad kanałem informacyjnym Wydarzenia 24, który w sierpniu ma zastąpić informacyjno-rozrywkową Superstację.

Nowa telewizja ma bazować na surówkach z „Wydarzeń” i Polsat News, które nie zostały wykorzystane na tamtych antenach. Kanał będzie miał własnych prezenterów i edytorów.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że nie są planowane natomiast relacje dziennikarzy na żywo. Wydarzenia 24 mają pojawić się w naziemnej telewizji cyfrowej, gdzie prawdopodobnie zastąpią Polsat News.

grafika

Oglądalność „Wydarzeń”, udziały w rynku Polsat News

Widownia „Wydarzeń” w maju wyniosła 1,51 mln osób, po spadku wynoszącym 14,27 proc. (250 tys. widzów). Średnia widownia dziennika na głównej antenie wyniosła 1,29 mln osób, a w Polsacie News było to 213 tys. W maju br. Polsat News miał z kolei 1,86 proc. udziału w rynku, po wzroście względem maja 2020 roku o 3,15 proc. - wynika z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada szefowej "Solidarności"

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada szefowej "Solidarności"

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"