Wydatki Apple na lobbing w USA wyniosły ponad 6 mln dolarów

Apple za kadencji Donalda Trumpa w Białym Domu w 2018 roku, wydał na działalność lobbingową 6,6 mln dolarów, w porównaniu do 7,1 mln dolarów rok wcześniej. To dane z raportu Izby Reprezentantów.

jd
jd
Udostępnij artykuł:

Amerykańskie koncerny technologiczne w  2017 roku wydały na lobbing w administracji państwowej ponad 50 milionów dolarów.

Sam Apple przeznaczył na ten cel rekordowe 7,1 mln dolarów, o 2,5 mln więcej niż w 2016, ostatnim roku prezydentury Baracka Obamy. W 2018 roku producent iPhone'ów na lobbing w Białym Domu wydał 6,6 mln dolarów. Jeszcze w 2009 roku firma przeznaczyła ze swojego budżetu na ten cel 1,5 mln dolarów.

Obecnie Apple lobbuje za wprowadzeniem regulacji ułatwiających działanie autonomicznych pojazdów, mobilnych aplikacji medycznych oraz ustawami korzystnymi dla rozwoju rynku strumieniowego wideo w internecie.  

Koncerny lobbują w Białym Domu

Inne koncerny także podnoszą wydatki, by zyskać przychylność administracji Donalda Trumpa. W 2018 roku na ten cel w Facebooku wydano 13 mln dolarów, w Amazonie 14,2 mln dolarów. Rekordzistą jest Google, który na lobbing przeznaczył aż 21 mln dolarów, w porównaniu z 18 mln dolarów w 2017 roku.

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/zawieszenie-dzialania-amerykanskiej-administracji-rzadu-nie-przelozy-sie-na-dolara-ale-obciazy-pkb ##

Trump kontra giganci technologiczni

Prezydent USA Donald Trump w swoich publicznych wypowiedziach co najmniej kilkukrotne krytykował to, w jaki sposób działają giganci technologiczni oraz jakie mają wpływy na życie amerykańskiego społeczeństwa.  

W sierpniu ubiegłego roku Trump upomniał Facebooka, Google i Twiettera, by "uważały, co robią". Amerykański przywódca jest bowiem zdania, że te platformy manipulują opinią publiczną, dając przestrzeń do szerzenia fake newsów i dezinformacji na temat poczynań samego Trumpa i rządu USA.

"To bardzo poważna sprawa - zajmiemy się nią!" - perorował wtedy amerykański przywódca. Nie sprecyzował jednak, jakie dokładnie działania zamierza w tym kierunku podjąć.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

TVP spłaca zaległości wobec ZAiKS. Wciąż brak kilku milionów

TVP spłaca zaległości wobec ZAiKS. Wciąż brak kilku milionów

Tylu pracowników zwolniła Agora. Najwięcej z "Gazety Wyborczej"

Tylu pracowników zwolniła Agora. Najwięcej z "Gazety Wyborczej"

Znów zmienia się właściciel TVN. KRRiT nie dostała żadnej korespondencji

Znów zmienia się właściciel TVN. KRRiT nie dostała żadnej korespondencji

Duża zmiana w reklamach na Facebooku i Instagramie. "Ukłon w stronę marketerów"

Duża zmiana w reklamach na Facebooku i Instagramie. "Ukłon w stronę marketerów"

"Skok na głęboką wodę" zadebiutował w TVN. Mamy dane widowni

"Skok na głęboką wodę" zadebiutował w TVN. Mamy dane widowni

Znany dziennikarz sportowy promuje humanitaryzm Arabii Saudyjskiej

Znany dziennikarz sportowy promuje humanitaryzm Arabii Saudyjskiej