Wydawca „Panoramy” Ewa Godlewska-Jeneralska po 30 latach zwolniona z Telewizji Polskiej

Ewa Godlewska-Jeneralska po 30 latach pracy odchodzi z Telewizji Polskiej. Przez 25 lat pracowała w redakcji „Panoramy”, pełniąc funkcję producentki i wydawcy.

tw
tw
Udostępnij artykuł:

- Po 30 latach pracy w TVP przyszło się żegnać - napisała w piątek Godlewska-Jeneralska na swoim profilu facebookowym. - Z dumą przyjmuję fakt, że „poległam” w tak znakomitym gronie jak Tomek Sygut, Hanna Lis, Piotr Maślak, Karolina Lewicka i jeszcze kilku innymi świetnych dziennikarzy - stwierdziła. - Jest tak wiele osób, którym chciałabym podziękować - nie zrobię tego z nazwiska bo byłby to „pocałunek śmierci” - zaznaczyła.

Szefem redakcji „Panoramy” na początku tego tygodnia został Piotr Lichota, w środę wypowiedzenie dostała prowadząca Hanna Lis.

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/piotr-krasko-w-wiadomosciach-przestrzegalismy-standardow-bbc-zarzuty-manipulacji-bez-dowodow ##

Przez ostatni tydzień duże zmiany nastąpiły w redakcji „Wiadomości” i TVP Info. Zespołem „Wiadomości” od początku tygodnia kieruje Marzena Paczuska, poprzedni szef Piotr Kraśko odszedł w poniedziałek. W kolejnych dniach zwolniono kilku reporterów i wydawców, m.in. Piotra Jaźwińskiego, Grzegorza Sajóra, Elżbietę Byszewską, Jacka Tacika, Justynę Dobrosz-Oracz i Milenę Kruszniewską, a także prowadzącą Beatę Tadlę. Do redakcji dołączyli natomiast reporterzy Jarosław Olechowski, Klaudiusz Pobudzin, Małgorzata Wiśniewska i Marcin Tulicki, a główne wydanie zaczęła prowadzić Danuta Holecka.

Z TVP Info w poniedziałek odeszła dziennikarka Karolina Lewicka, we wtorek zwolniono Piotra Maślaka, Jarosława Kulczyckiego i Adama Federa, a w piętek pożegnano się z Joanną Osińską. Do stacji wrócił natomiast Adrian Klarenbach, a nowym zastępcą dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej ds. publicystyki został Michał Rachoń.

##NEWS http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/dominika-wielowieyska-konczy-puente-w-tvp-info-w-solidarnosci-z-dziennikarzami-zwolnionymi-z-tvp ##

Ewa Godlewska-Jeneralska pracowała w Telewizji Polskiej przez 30 lat. Z redakcją „Panoramą” była związana od startu programu w 1991 roku, pełniła funkcje producentki i wydawcy. Wcześniej była m.in. prezenterką „Wiadomości” TVP1.

- Ta praca przez dziesięciolecia była dla mnie niemal całym życiem - zresztą wiecie - bywałam nieznośna z tymi ciągłymi pomysłami od czapy.... Fajne rzeczy w życiu robiłam - dużo historii przeszło przez moje ręce - w oczach młodych dziennikarzy mogę uchodzić za „najstarszą starowinkę” - relacjonowałam wydarzenia, o których oni uczyli się w podręcznikach. To wielki zaszczyt - napisała na Facebooku. - Moim Kolegom z „Panoramy” chcę podziękować szczególnie - współtworzyłam ten program 20 lat temu, wielu z Was witałam na pokładzie, razem z Wami żegnałam Andrzeja Turskiego.... Cholernie dużo razem przeszliśmy i będę Was zawsze miała w sercu - podkreśliła.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"