Your Kaya o wstydzie związanym z menstruacją

Marka Your Kaya, producent organicznych produktów menstruacyjnych i naturalnych kosmetyków ruszyła z kampanią pod hasłem "To normalne. Okres wypada", w której walczy ze wstydem związanym z menstruacją.

bg
bg
Udostępnij artykuł:
Your Kaya o wstydzie związanym z menstruacją

Głównym celem kampanii "To normalne. Okres wypada" jest próba znormalizowania menstruacji i przekonania do tego, że jest całkowicie naturalne.

Głównym elementem kampanii jest spot, który ma dać odpowiedź na pytanie „Czy okres wypada?”. Marka twierdzi i przekonuje, że jak najbardziej tak - wypada. A pierwszym krokiem do znormalizowania menstruacji ma być wyjęcie głęboko schowanych tamponów czy podpasek, które są legalne i nie są zabronione.

W działania reklamowe i akcję Your Kaya zaangażowano piosenkarkę Igę Ofelię Krefft oraz influencerki Typową K i Szalinę Malinę.

Obecna kampania Your Kaya jest kolejnym działaniem tej marki mającym na celu znormalizowanie menstruacji i pokazywanie jej jako czegoś zupełnie naturalnego. Wcześniej Your Kaya m.in. zamieniła niebieski płyn w swoich reklamach w naturalną, czerwoną krew.

– Mimo że okres jest stałym i naturalnym element życia kobiet, nadal wiąże się z nim ogromne tabu – mówi Kaja Rybicka-Gut, współzałożycielka marki. – Choć częściowo spodziewaliśmy się takich wyników, są one niezwykle przykre. Pokazują, jak wiele pracy jest przed nami, przed całym społeczeństwem. W praktyce chodzi o to, by dziewczynki nie bały się poprosić o podpaskę, kiedy zaskoczy je okres, zamiast wypychać bieliznę papierem toaletowym. I żeby kobiety nie musiały ze wstydem chować tamponów do rękawa, kiedy wstają od biurka w pracy.

##NEWS https://www.wirtualnemedia.pl/tak-dla-podpasek-tvn-tvp-bez-krwi-menstruacyjna-cenzura-dlaczego,7169663114757761a ##

 

Za koncepcję kampanii odpowiada Magdalena Marzec z Your Kaya. Produkcją spotu, koncepcją reklam, realizacją i działaniami influencerskimi zajęła się grupa kreatywna Cukier. Reżyserką spotu jest Weronika Ławniczak z Papaya Roster, zdjęcia wykonała Marianna Klein z Papaya Roster. Działania PR realizuje agencja Le Pont.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada "Solidarności"

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"