O serialu było głośno już w marcu, gdy "Proud" jako pierwszy od 10 lat polski tytuł zakwalifikował się do konkursu głównego na Series Mania Festiwal i zdobył tam nagrodę Grand Prix.
W serialu "Proud" Ignacy Liss gra młodego i nieodpowiedzialnego geja, który żyje w przeświadczeniu, że świat należy do niego i nigdy się to nie zmieni.
"Jest bezczelny, bezkarny, bezrefleksyjny, niecierpliwy, piękny i młody. Wewnętrzny brak pewności siebie rekompensuje arogancją, zachwytem w oczach innych i pracą modela. Gdy dochodzi do rodzinnej tragedii, cały jego świat wywraca się do góry nogami" –czytamy w zapowiedzi serialu.
"Czy Filipowi uda się zaopiekować małym dzieckiem i jednocześnie zachować wolność oraz nie stracić zbyt wiele z dotychczasowego stylu życia? A do tego zmierzyć się z wyrzutami sumienia, własnymi słabościami, porażkami oraz społecznymi uprzedzeniami?" – czytamy dalej.

Ignacy Liss w rozmowie z serwisem "Variety" zwrócił uwagę, że serial na pewno wywoła dyskusję wśród Polaków. – To częściowo jest nasza misja. Wcześniej nie było takiego serialu, a ten temat nadal dzieli nasze społeczeństwo. Myślę, że "Proud" ma szansę pokazać obie strony i udowodnić, że można – i że powinno się – ze sobą rozmawiać – mówił aktor.
W obsadzie "Proud" znaleźli się też m.in. Kamil Studnicki, Maria Sobocińska, Maja Ostaszewska czy Joanna Kulig. Serial wyreżyserował Karol Klementewicz. On też wraz z Moniką Pęcikiewicz napisał scenariusz. Autorką zdjęć jest Weronika Bilska. Montażem zajęli się Alan Zejer i Kamil Grzybowski, a muzykę skomponował Łukasz Targosz. Producentem serialu jest Bogumił Lipski.
HBO Max szykuje polskie nowości
Ostatnim polskim serialem w HBO Max było "Piekło kobiet" z Agatą Turkot i Mateuszem Damięckim, którego ostatni odcinek trafił do serwisu 10 kwietnia. Aż do czerwca w HBO Max nie będzie polskiej nowości serialowej. Serwis skupia się na produkcjach zagranicznych – niedawno zadebiutował w nim trzeci sezon amerykańskiej "Euforii".

HBO Max ma też w planach kolejne polskie premiery. Na emisję czekają "Zmora", czyli adaptacja powieści Roberta Małeckiego z Magdaleną Cielecką w roli głównej oraz drugi sezon "Klary" z Izabelą Kuną w tytułowej roli.














