WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Miłada Jędrysik zastępcą redaktora naczelnego „Przekroju”

Gorący temat

„Kruk. Szepty słychać po zmroku” opowiada o kondycji człowieka, jego bólu i cierpieniu (wywiad)

0

Marcin Orliński w redakcji „Przekroju”

2017-11-06 A A A KOMENTARZE: 1 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Do zespołu redakcyjnego kwartalnika „Przekrój” (Wydawnictwo Przekrój) dołączył Marcin Orliński. Wcześniej współpracował m.in. z „Gazetą Wyborczą”, „Rzeczpospolitą” i „Tygodnikiem Powszechnym”.

Marcin Orliński Marcin Orliński

W redakcji „Przekroju” Marcin Orliński obejmie stanowisko redaktora w dziale kultury i społeczeństwa.

Poprzednio pracował jako redaktor językowy w wydawnictwie Nowa Era, a wcześniej pracował w różnych firmach jako redaktor i copywriter.

Ponadto pisał teksty m.in. do „Gazety Wyborczej”, „Rzeczpospolitej”, „Tygodnika Powszechnego”, „Odry” i „Twórczości”. Napisał książkę o współczesnej poezji polskiej „Płynne przejścia” (Mikołów 2011), zbiór krótkich utworów prozatorskich „Zabiegi” (Poznań 2014) oraz pięć tomów wierszy, ostatnio „Środki doraźne” (Poznań 2017).

Za 2015 rok Orliński otrzymał Nagrodę im. Adama Włodka przyznawaną przez Fundację Wisławy Szymborskiej. Ukończył filozofię na Uniwersytecie Warszawskim.

„Przekrój” jako kwartalnik zadebiutował pod koniec ub.r., obecnie w sprzedaży jest dostępny jego czwarty numer. Niedawno do redakcji dołączyli Paulina Wilk i Piotr Krawczyk, natomiast Miłada Jędrysik awansowała na funkcję zastępcy redaktora naczelnego.

Autor: tw

Wiecej informacji: Marcin Orliński, Przekrój

Komentarze (1) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia