WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Maja Borkowska rozstała się z Polskim Radiem 24. Zarzuca dyrektorowi, że zakazał podania informacji o PO

Michał Mońko nowym dyrektorem radiowej Jedynki, zastąpił Rafała Porzezińskiego

2018-02-21 A A A KOMENTARZE: 40 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Michał Mońko został powołany przez zarząd Polskiego Radia na stanowisko dyrektora radiowej Jedynki - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. Miesiąc temu z tej funkcji zrezygnował Rafał Porzeziński.

Michał Mońko Michał Mońko

Rafał Porzeziński był szefem radiowej Jedynki od stycznia 2016 roku, o swojej rezygnacji poinformował w połowie stycznia br. - Skłaniają mnie do tego nowe wyzwania zawodowe - uzasadnił. W wiosennej ramówce TVP1 Porzeziński będzie prowadził swój autorski program „Ocaleni”.

Jako kandydatów na nowego dyrektora radiowej Jedynki wymieniano m.in. Wojciecha Reszczyńskiego (publicystę związanego m.in. z „Sieci”) i Roberta Tekielego, od maja ub.r. wicedyrektora Polskiego Radia 24.

Według naszych ustaleń zarząd w poniedziałek na dyrektora Jedynki powołał Michała Mońko i odwołał Rafała Porzezińskiego. Informację tę potwierdziła nam rzeczniczka prasowa Polskiego Radia Małgorzata Kaczmarczyk.

Michał Mońko w latach 90. pracował w Telewizji Polskiej, m.in. w redakcji „Wiadomości”. Współpracował też z pismami „Kultura” i „Literatura” oraz przez krótki czas był sekretarzem redakcji w Informacyjnej Agencji Radiowej.

Według badania Radio Track od listopada ub.r. do stycznia br. Jedynka miała 7,3 proc. udziału w rynku słuchalności, wobec 9,1 proc. rok wcześniej.

Autor: Tomasz Wojtas

Wiecej informacji: Michał Mońko, Jedynka, Polskie Radio

Komentarze (40) Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia