WirtualneMedia.pl

Portal o mediach, reklamie, internecie, PR
Nr 1 w Polsce

Przeczytaj też

Comedy Central rezygnuje z programu „The Nightly Show with Larry Wilmore” z powodu słabej oglądalności

Wspierająca zdrowy sen polska aplikacja Nightly z 2,3 milionami dolarów finansowania. „Pieniądze na testy kliniczne”

2017-09-18 A A A KOMENTARZE: 1 FORUM DRUKUJ POLEĆ

Polski startup DreamJay rozwijający aplikację Nightly przeznaczoną do leczenia zaburzeń snu otrzymał 2,3 miliona dolarów finansowego wsparcia od inwestorów. - Środki przeznaczymy na rozbudowę zespołu i testy kliniczne, celem jest zarejestrowanie Nightly jako leku i oficjalnej części terapii - zdradza w rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl Łukasz Młodyszewski, CEO DreamJay.

Wspierająca zdrowy sen polska aplikacja Nightly z 2,3 milionami dolarów finansowania. „Pieniądze na testy kliniczne”

Na kwotę 2,3 mln dol. finansowania pozyskanego przez DreamJay w rundzie A składają się środki od dwóch inwestorów - szwedzkiego funduszu Nordic Makers oraz Joint Polish Investment Fund (JPIF) - polskiego instytucjonalnego funduszu VC utworzonego przez Adiuvo Investments i Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR).

DreamJay od 3 lat opracowuje mobilną aplikację Nightly, która ma rozwiązywać kompleksowo kilka problemów związanych ze snem. Według zapowiedzi twórców program m.in. ułatwia zasypianie, stymuluje i monitoruje przebieg snu oraz zapewnia optymalne wybudzanie użytkownika.

Jak działa aplikacja Nightly?

Przed zaśnięciem użytkownik ogląda na ekranie telefonu krótką animację, po czym kładzie telefon na materacu. Z głośników dobiega następnie relaksująca muzyka - co według twórców aplikacji - poprawia jakość snu do 35 proc. Później Nightly monitoruje sen użytkownika. Wykorzystuje do tego wbudowane w telefonie czujniki i przygotowany przez zespół algorytm. Gdy aplikacja wyczuje, że śpiący zaczyna się denerwować, zaserwuje mu kolejną porcję muzyki. Ma to przeciwdziałać występowaniu koszmarów i przebudzeniom w ciągu nocy. Ta sama muzyka budzi stopniowo użytkownika aplikacji nad ranem, w najlepszym do tego momencie – podczas fazy płytkiego snu.

Kolejny etap

Na razie Nightly przeszła ograniczone próby funkcjonalności. W rozmowie z serwisem Wirtualnemedia.pl Łukasz Młodyszewski, CEO DreamJay zdradza, że teraz dzięki wsparciu inwestorów aplikacja wejdzie na kolejny, bardziej zaawansowany etap testowania.

- Z racji wyzwań które przed nami stoją planujemy powiększyć zespół, aczkolwiek liczę na zachowanie bardzo fajnej kultury którą udało nam się wypracować w firmie - zapowiada Łukasz Młodyszewski. - Na najbliższe miesiące planujemy serię badań klinicznych których założeniem jest potwierdzenie skuteczności aplikacji. Pomyślne przeprowadzenie badań pozwoli nam na rejestrację aplikacji jako leku zarówno w USA, jak i w Europie i używanie jej jako część terapii.

Według planów ujawnionych przez Młodyszewskiego pierwsza wersja Nightly będzie dostępna do systemu iOS jesienią br. Wersja na system Android ma się pojawić także przed końcem roku.

Autor: ps

Wiecej informacji: DreamJay, Nightly, Łukasz Młodyszewski

  reklama

POPULARNE

Zobacz więcej

Newsletter

Praca - WirtualneMedia