Podsumowanie ubiegłorocznych badań NetTrack prowadzonych przez MillwardBrown SMG/KRC pokazuje, że zasięg internetu w Polsce osiągnął rekordowy poziom. W ub.r. z sieci korzystało bowiem 52,4 proc. wszystkich Polaków, czyli o 2,9 punktu proc. więcej niż rok wcześniej.
W ub.r. już 44 proc. polskich użytkowników internetu deklarowało, że korzystają z sieci od ponad 5 lat. Rzadziej niż raz w tygodniu robiło to jedynie niecałe 4 proc. internautów. Polacy coraz rzadziej korzystali też z sieci poza domem.

Pod względem kategorii wieku i wykształcenia wśród polskich internautów nie nastąpiły w ub.r. znaczące zmiany. Wśród użytkowników sieci nadal przeważały osoby poniżej 60. roku życia, z wykształceniem co najmniej średnim.
Wśród największych serwisów nieznaczne wzrosty rozpoznawalności i odwiedzin zanotowały Allegro, Wirtualna Polska i Zumi. Do obu rankingów awansował Facebook. Natomiast Nasza Klasa straciła zarówno pod względem rozpoznawalności (o 7,1 punktu proc.), jak i deklarowanych odwiedzin (o 5,4 proc.). Przypomnijmy jednak, że od połowy ub.r. serwis działa pod nazwą i adresem NK.pl.
Próba w badaniu NetTrack realizowanym przez MillwardBrown SMG/KRC od stycznia do grudnia ub.r. wyniosła łącznie 25 402 osób. Wszystkie powyższe dane dotyczą grupy celowej – osób korzystających z internetu.











