Z danych Sotrendera wynika, że w minionym roku Temu było reklamodawcą z największą liczbą reklam emitowanych w Mecie – było ich ponad 660 tysięcy. Liczba ich reklam w porównaniu do 2024 roku znacznie wzrosła – aż o 432 proc. (+537 tys. reklam). W ogólnym ujęciu reklamy Temu stanowiły ponad 30 proc. wszystkich reklam emitowanych w Mecie w Polsce w minionym roku.
Na koncie Temu wiele jednak było reklam o niskim zasięgu (poniżej tysiąca), co wynika z licznych działań remarketingowych.
Wśród największych reklamodawców nie zabrakło również innego chińskiego giganta – Shein. Na jego koncie odnotowaliśmy jednak tylko nieco 8,5 tys. reklam.

Deweloperzy intensyfikują działania reklamowe
W minionym roku coraz bardziej na social media stawiali również deweloperzy. Dwie firmy z branży nieruchomości – Archicom i Murapol – znacznie zwiększyły liczbę emitowanych reklam w Mecie – obydwie o ponad 4 tysiące.
W przypadku Murapolu oznaczało to wzrost liczby reklam o niemal 450 proc. w porównaniu do 2024 roku. Archicom w całym 2025 roku był drugim reklamodawcą z największą liczbą reklam – ponad 11 tys. – plasując się za bezkonkurencyjnym Temu.
Strategie reklamowe deweloperów są jednak specyficzne. Jest to jedna z niewielu branż, które skupiają się na emitowaniu niskozasięgowych reklam (poniżej tysiąca zasięgu) i bardzo precyzyjnym targetowaniu. Biorąc pod uwagę wąskie targetowanie i cele inne niż zasięgowe, branża nieruchomości jest jedną z branż z najwyższym średnim CPC – 2,09 zł.

Temu i Lidl ponownie z największymi zasięgami
Podobnie jak w 2024 roku, reklamodawcami z największymi zasięgami byli: Temu Poland, Lidl Polska i SkyShowtime. W czołówce znalazły się również Media Expert i HBO Max.
Jednocześnie zwiększył się dystans między Lidlem a Biedronką, która w 2025 roku znalazła się poza czołową piątką reklamodawców z największymi zasięgami, plasując się na dalekim 11. miejscu.
Reklamodawcy z największymi zasięgami zapewnili sobie również miejsce w zestawieniu z najbardziej zasięgowymi reklamami. Mowa o Lidlu, SkyShowtime i HBO Max, których reklamy dotarły do ponad 13 milionów osób.

Jednak reklamą z największym zasięgiem w 2025 roku była reklama łódzkiego ZOO. W 2024 roku reklama o największym zasięgu należała do Plusa i dotarła do ponad 17 milionów Polaków.
Różne strategie
W 2025 roku w świecie reklamy dało się zobaczyć rywalizację kilku reklamodawców, jednak przyjmujących różne strategie.
SkyShowtime konkurowało o ogólnopolską uwagę internautów z HBO Max, podczas gdy Archicom i Murapol byli skupieni na precyzyjnym targetowaniu i różnorodności reklam związanych ze sprzedażą poszczególnych inwestycji.
Nie dali o sobie zapomnieć najwięksi reklamodawcy, tacy jak Lidl, Media Expert, SkyShowtime czy oczywiście Temu.










