Apple kończy budowę kampusu Apple Park, od kwietnia będą w nim pracownicy

Koncern Apple zapowiedział, że budowana przez niego od kilku lat nowa siedziba będzie nosiła nazwę Apple Park, a pierwsi pracownicy przeniosą się do niej w kwietniu tego roku. Futurystyczny kampus będzie zasilany wyłącznie z odnawialnych źródeł, na jego terenie znajdzie się też audytorium nazwane imieniem Steve’a Jobsa, współtwórcy Apple’a.

ps
ps
Udostępnij artykuł:

W komunikacie Apple zapowiedział, że choć pierwsi pracownicy koncernu trafią do Apple Park już w kwietniu br., to przeprowadzka całego personelu firmy do nowej siedziby zajmie 6 miesięcy. W sumie w nowym kampusie będzie pracować ponad 12 tys. osób.

Cały kompleks zaprojektowany przez firmę Foster + Partners zajmuje powierzchnię 2,8 mln stóp kwadratowych, a główny budynek ma formę okrągłego spodka, do którego budowy użyto według Apple’a najdłuższych zakrzywionych szklanych paneli na świecie.

grafika

Na terenie Apple Park posadzono w sumie 9 tys. rozmaitych, w większości odpornych na suszę drzew, do dyspozycji pracowników są też ścieżki spacerowe o łącznej długości 2 mil oraz łąki i tereny zielone. Kampus jest zasilany w całości ze źródeł odnawialnych, a zbudowany z paneli słonecznych dach głównego budynku oferuje wydajność 17 megawatów.

Szczególnym budynkiem na terenie Apple Park ma być Steve Jobs Theater - audytorium nazwane na cześć współzałożyciela i autora rynkowego sukcesu Apple’a Steve Jobsa, który zmarł w 2011 r. na skutek choroby nowotworowej.

grafika

Budynek Steve Jobs Theater może pomieścić do tysiąca osób, ma formę cylindra o wysokości 6 i średnicy 50 metrów.

- Wizja Steve'a Jobsa jest rozciągnięta daleko poza czas, który spędził z nami. Chciał, żeby Apple Park stał się domem innowacji dla przyszłych pokoleń - powiedział Tim Cook, szef Apple.

Kampus powstał w Cupertino, w samym sercu Santa Clara Valley w Kalifornii, na 70-hektarowej działce, za którą Apple zapłaciło 300 mln dolarów.

PRACA.WIRTUALNEMEDIA.PL

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

KRRiT przedłuża koncesje. Chodzi m.in. o stacje Polsatu i Canal+

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Polsat Box udostępnił za darmo wiele kanałów

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada szefowej "Solidarności"

Współpracownica Agory bez pieniędzy po porodzie? Firma odpowiada szefowej "Solidarności"

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

KRRiT zaakceptowała plany mediów publicznych. Co z likwidacją kanałów TVP?

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Dwa nowe tytuły w ofercie InPostu. Zamówisz je do Paczkomatu

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"

Nowa prezeska wydawcy "Pisma"