SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

10 największych operatorów telewizyjnych na świecie ma 130 mln użytkowników

Dish TV, Videocon d2h oraz Airtel Digital TV to dostawcy płatnych usług telewizyjnych, którzy w IV kwartale 2014 r. zanotowali największych przyrost abonentów. Największym operatorem jest Comcast z liczbą ponad 22 mln użytkowników.

Article

W ostatnim kwartale ub. r. 100 największych operatorów płatnych telewizji na świecie przyciągnęło do siebie 5,1 mln nowych abonentów - wynika z raportu Multiscreen Index przygotowanego przez firmę analityczną informitv.

W ciągu całego ub. r. pierwsza 10-tka największych graczy na światowym rynku płatnych dostawców telewizyjnych odnotowała wzrost użytkowników na poziomie 5,5 mln, obecnie operatorzy z listy Top 10 mają w sumie prawie 130 mln abonentów na całym świecie.

Raport wskazuje, że w okresie IV kwartału ub. r. dwie trzecie telewizji zanotowało wzrost liczby abonentów. Najwięcej z nich (2,7 mln) przybyło operatorom platform satelitarnych, z kolei 1,9 mln odbiorców przyjęli pozostali nadawcy. Największym przyrostem w ostatnich trzech miesiącach ub. r. wykazał się Dish TV (400 tys.), Videocon d2h (360 tys.) oraz Airtel Digital TV (270 tys.). Spadki w pierwszej 10-tce największych platform odnotowały DISH Network (o 63 tys.) oraz Time Warner Cable (o 38 tys. abonentów).

Pod względem regionalnym największy wzrost odnotowano wśród dostawców usług telewizyjnych w Indiach, natomiast w USA liczba użytkowników płatnych telewizji zmniejszyła się o ponad 20 tys. użytkowników.

- Nasz globalny indeks 100 telewizyjnych platform jest barometrem sytuacji panującej aktualnie na rynku - podkreśla w komunikacie William Cooper, wydawca raportu Multiscreen Index. - Ostatnie tendencje wskazują, że na nasyconych już rynkach mamy do czynienia z naciskiem na doświadczonych graczy ze strony nowych firm w branży. Z kolei na rynkach wschodzących obserwujemy wciąż spory potencjał rozwoju - podsumowuje Cooper.

W Polsce wśród największych dostawców płatnych telewizji na koniec ub. r. największą liczbę abonentów zanotował Cyfrowy Polsat (3,5 mln), który wyprzedza nc+ (2,1 mln) oraz UPC (1,4 mln).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 10 największych operatorów telewizyjnych na świecie ma 130 mln użytkowników

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Żelisław
W Polsce CP jest nie do przebicia. Tym bardziej jak zaserwował smartDOM. Oferta bezkonkurencyjna i klientów przybywa.
8 8
odpowiedź