SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

100 tysięcy w 9 miesięcy

Dobre wyniki serwisu dla małych i średnich firm

9 miesięcy, tylko tyle czasu potrzebował serwis MSP.Money.pl - część portalu finansowego Money.pl dla małych i średnich firm - aby zdobyć 103 tysiące użytkowników.

Potwierdzają to najnowsze - kwietniowe - wyniki badań gemiusAudience1 (standard badania polskiego internetu).

Miesięczna liczba unikalnych użytkowników

MSP.Money.pl
 kwiecień 2004
Kwiecień 103 401
Marzec 65 187
Luty 42 014
Styczeń 19 718
Źródło: gemiusAudience, próba: styczeń - kwiecień 2004

- Jest to najlepszy wynik w kategorii serwisów i witryn dedykowanych małej i średniej przedsiębiorczości - powiedział Piotr Krawiec, dyrektor ds. marketingu i PR w Money.pl. - Na uwagę zasługuje fakt, że serwis MSP.money.pl zwiększa liczbę użytkowników co miesiąc średnio o 77%. Przekroczenie progu 100 tys. użytkowników miesięcznie przez MSP.Money.pl, zaledwie w 9 miesięcy od powstania, jest wydarzeniem unikalnym w polskim internecie - dodał Piotr Krawiec. - Jest to bardzo dobry wynik, zwłaszcza gdy porównamy go do osiągnięć starszych i bardziej znanych konkurentów, np. Puls Biznesu - 84 tys. czy Parkiet - 71 tys. użytkowników miesięcznie (wg. Gemius Audience, próba kwiecień 2004r).

- Nasz sukces związany jest przede wszystkim z wartościowym kontentem - powiedział Tomasz Bonek, Redaktor Naczelny Money.pl. Internautom udostępniamy informacje, których brakuje w polskim internecie lub sa płatne, np. akty prawne czy szeroko pojęta tematyka Unii Europejskiej, m.in. wymogi, normy, certyfikaty, fundusze unijne dla MSP.

MSP w unikalny sposób łączy w sobie informacje ciekawe z punktu widzenia zarówno przedsiębiorców rozpoczynających swoją działalność, jak i tych, którzy już funkcjonują na rynku. Obok zbioru aktów prawnych, formularzy, wzorów pism, kalkulatorów, baz adresowych (w tym US i ZUS), serwis zawiera także praktyczne rady i bieżące informacje biznesowe, jak również oferty współpracy firm polskich i zagranicznych oraz programy pomocowe Unii Europejskiej adresowane do sektora MSP.

- Do dobrych wyników serwisu w kwietniu przyczyniły się również sprzyjające okoliczności. Kwiecień był ostatnim miesiącem przed wejściem Polski do Unii. Polscy przedsiębiorcy intensywnie poszukiwali informacji związanych ze zmianą przepisów prawnych w Polsce, np. leasingowych. Kwiecień był także ostatnim miesiącem rozliczania PITów - tłumaczy Piotr Krawiec. - Co się zaś tyczy samej promocji, to polegała ona głównie na zakupie linków sponsorowanych w wyszukiwarkach Onet i Google. Nie decydowaliśmy się na realizację kampanii wizerunkowej w internecie, gdyż bardziej zależało nam na skuteczności niż promowaniu nowej marki. Jak pokazują wyniki oglądalności, mieliśmy rację - zakończył Piotr Krawiec.

Dobre wyniki oglądalności serwisu MSP.Money.pl w kwietniu 2004 r., przyczyniły się do umocnienia przez portal finansowy Money.pl pozycji lidera na rynku portali finansowych i biznesowych w Polsce. Przewaga nad następnym w zestawieniu graczem - Bankierem wzrosła do ponad 120 tys. użytkowników miesięcznie.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 100 tysięcy w 9 miesięcy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl