SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

11 listopada Radio Nowy Świat i Radio 357 zmieniają ramówki: polska muzyka i kobiety na antenie

13-godzinny top złożony wyłącznie z polskich utworów w Radiu 357 lub specjalne pasmo dla polskich artystek w Radiu Nowy Świat, pod hasłem „Polska jest Kobietą. Taki wybór będą mieli w piątek słuchacze dwóch najpopularniejszych internetowych rozgłośni, które świętują wraz z słuchaczami Narodowe Święto Niepodległości.

Article

11 listopada anteny popularnych rozgłośni radiowych zmienią radykalnie swoje oblicze. Radio Nowy Świat przygotowało na ten dzień kilka propozycji, których motywem przewodnim będzie polska muzyka. Wszystko zacznie się już w audycji „Poranna Manna” Wojciecha Manna, która rozpocznie się wyjątkowo o godzinie 7:00. Mann podzieli się ze słuchaczami swoimi uczuciami co do Ojczyzny, a to wszystko - oprócz komentarza autora - zilustrowane będzie polskimi piosenkami.

- Jako że jest to również święto narodowe, postanowiłem w nienachalny sposób wyrazić kilka moich uczuć, jakimi darzę mój kraj. Mam nadzieję, że państwo prawidłowo je odczytają. Dodam też, że nie będą one dyktowane żadnymi przekazami dnia, gdyż przekazy skrzętnie omijają Radio Nowy Świat, w którym panuje swoboda przekonań i wolność słowa –komentuje Wojciech Mann.

RNŚ: „Polska jest Kobietą”

Kolejnym pomysłem Radia Nowy Świat, prezentowanym pod hasłem „Polska jest Kobietą” jest oddanie anteny polskim artystkom. Ich utwory będziemy mogli usłyszeć w dwóch pasmach: „W Środku Dnia” (godz. 11:00 - 14:00) oraz „Nowy Świat po Południu” (godz. 16:00 – 19:00). - Chcemy podkreślić znaczącą rolę kobiet, które w ostatnich latach coraz odważniej i coraz częściej zabierają głos w kwestiach istotnych dla Polski – mówi Magda Jethon, redaktorka naczelna w Radiu Nowy Świat.

Na antenie znajdą się też autorskie audycje m.in Marceliny Słomian (tego dnia program nazywać się będzie „Dobrze nastrojone po polsku”, Jana Janczego („Polskie klimaty na raty”; 14:00-16:00), a Kinga Krasuska w audycji „Sejsmograf” (22:00-24:00) zabierze słuchaczy w muzyczną podróż wyłącznie z polskimi piosenkami.

Wyjątkowa będzie również audycja „Radioaktywni” (19:00-21:00). Gościem Jacka Nizinkiewicza będzie: Julian Lennon, muzyk, fotograf, filantrop, pierwszy syn Johna Lennona, dla którego Paul McCartney napisał "Hey Jude", przebój The Beatles. Nizinkiewicz porozmawia nie tylko o nowej płycie Juliana „Jude", ale również o wolności i pokoju. W drugiej godzinie będą nie tylko pieśni patriotyczne, ale również m.in. polskie nowości i oraz pieśń wolności Boba Dylana oraz relacja z koncertu artysty w Dublinie.

R357: 13 godzin na antenie po polsku

Radio 357 zaprosi z kolei w piątek na całodzienny top złożony z polskich piosenek, pod nazwą PL21. Poprowadzi go na zmianę siódemka dziennikarzy. Są to: koordynujący prace nad całością Marcin Cichoński, Marta Kula, Ola Budka, Maja Piskadło, Dariusz Król, Mateusz Fusiarz i Antoni Grudniewski. W godzinach 9:00 – 22:00 radio nada utwory polskich wykonawców, wybrane – i tu zmiana w stosunku do ubiegłorocznego topu – przez zarejestrowanych patronów. W2021 roku były to utwory wytypowane przez radiowców. Druga zmiana polega na tym, że głosować można było na utwory z listy, zawierającej przeboje artystów debiutujących w XXI wieku. Każdy patron miał 21 głosów.

- PL21 wymyśliliśmy jako święto polskiej muzyki stworzonej w 21. wieku. Dlaczego tak? Chcemy wesprzeć młodsze utwory i wykonawców. Pokazać jak wiele się tu dzieje. Pomóc im znaleźć należne miejsce w muzycznym kanonie. I trochę wyjść z tendencji do myślenia w stylu "kiedyś to były czasy". Przez cały dzień będziemy słuchali nagrań i występów na żywo. Będziemy też z rozmawiali z artystami i ekspertami od rynku muzycznego i trendów. To nasza propozycja na ten szczególny dzień 11 listopada. Tak właśnie zagramy w Święto Niepodległości - wyjaśnia w rozmowie z Wirtualnemedia.pl Marcin Cichoński z redakcji muzycznej Radia 357.
 

 

Zarówno Radio Nowy Świat, jak i Radio 357 rekrutują się z byłych dziennikarzy radiowej Trójki. Obie rozgłośnie utrzymują się z wpłat patronów dokonywanych poprzez serwis Patronite. RNŚ wspiera w tej chwili 33,4 tys. patronów. Rozgłośnia zebrała łącznie ponad 20 mln zł, a miesięczne wpłaty wynoszą 684 tys. zł. Z kolei Radio 357 ma na koncie zbiórki 17,7 mln zł. 44,6 tys. patronów deklaruje miesięczne wpłaty w łącznej kwocie 802 tys. zł.

Dołącz do dyskusji: 11 listopada Radio Nowy Świat i Radio 357 zmieniają ramówki: polska muzyka i kobiety na antenie

20 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Xyz
Topy oraz listy przebojów już mi się bardzo dawno przejadły, ile można wałkować to samo. Zdecydowanie mi dziś bliżej do RNŚ.
odpowiedź
User
Jjj
Czy ekipa 357 nie jest w stanie zaproponować czegoś innego niż kolejny Top lub kalka programu z PR3 (RIP)? Ileż można...?
odpowiedź
User
Ender
Czy ekipa 357 nie jest w stanie zaproponować czegoś innego niż kolejny Top lub kalka programu z PR3 (RIP)? Ileż można...?

To też może być jakiś pomysł na radio, który się słuchaczom podoba. Z resztą tych topów nie było aż tak dużo. Ja dzisiaj przed włączeniem 357 chciałem posłuchać Dwójki ale ponieważ jest święto więc o godz. 8.00 zaczęła się msza święta.
odpowiedź