SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Koniec programu „12-ty Krok” w Telewizji Republika, Rafał Porzeziński skupi się na radiowej Jedynce

W najbliższą sobotę Telewizja Republika pokaże ostatni odcinek programu „12-ty Krok” prowadzonego przez Rafała Porzezińskiego, dyrektora Programu I Polskiego Radia. - To nie jest proste: kierować dużą stacją i jednocześnie prowadzić cotygodniowy program - tłumaczy Porzeziński.

Rafał Porzeziński, fot. Polskie Radio/Jakub Szymczuk Article

O zakończeniu „12-tego Kroku” Rafał Porzeziński poinformował na Twitterze, zapowiadając, że ostatni odcinek zostanie pokazany w najbliższą sobotę.

Program zaczął być emitowany w Telewizji Republika w styczniu 2014 roku. W każdym odcinku Rafał Porzeziński rozmawiał o zmaganiach z uzależnieniami z różnymi gośćmi: zarówno znanymi osobami świata kultury, polityki i nauki, jak też zwykłymi członkami wspólnot 12 kroków. Zrealizowano 165 odcinków cyklu.

Porzeziński od stycznia ub.r. jest dyrektorem radiowej Jedynki, a od marca ub.r. prowadzi w niej audycję „Twarzą w twarz - Ocaleni” (we wtorki po godz. 23), w której rozmawia z osobami z doświadczeniami wychodzenia z kryzysu, uzależnień i chorób.

- Za dużo obowiązków na jednej głowie. To nie jest proste: kierować dużą stacją  i jednocześnie prowadzić cotygodniowy program - uzasadnia Porzeziński w rozmowie z Wirtualnemedia.pl zakończenie „12-tego Kroku”.

Zaznacza, że jest zadowolony z tego programu. - Miałem ogromną radość z kontaktów z dużą grupą osób, którym ten program pomógł. Niezależnie od ich dalszych losów, cieszyły ich pierwsze decyzje, wynikające z obejrzenia w programie osób z podobnymi historiami - o podjęciu leczenia, zdecydowanych działaniach wobec osób współuzależnionych - stwierdza. - Myślę, że taki program jest potrzebny i wierzę, że znów pojawi się w przestrzeni medialnej. Na razie cieszę się, że podobną audycję mam radość prowadzić w radiowej Jedynce - dodaje.

Według badania Nielsen Audience Measurement w marcu br. udział TV Republika w rynku oglądalności wyniósł 0,1 proc.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Koniec programu „12-ty Krok” w Telewizji Republika, Rafał Porzeziński skupi się na radiowej Jedynce

5 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Weronika
No cóż, nie da się ukryć, iż Telewizja Republika przez ostatni rok podupadła, bo bardzo wielu fachowców odeszło z tej stacji.
Ale nie ma tego złego. Fachowcy przeszli do większych mediów: TVP lub Polskiego Radia. Dla nich jest to olbrzymi awans!
A TV Republika też staje się już trochę zbędnym kanałem i osobiście nie będę żałowała, jeśli za jakiś czas w ogóle upadnie. Ten kanał był bardzo potrzebny w czasach, kiedy ekipa PO szalała w TVP i niewiele było w tej telewizji sensownych programów do oglądania. Wtedy TV Republika była sensowną alternatywą, bo była jedną z nielicznych stacji telewizyjnych, w której można było posłuchać poprawnej informacji i wartościowej, konserwatywnej publicystyki dla ludzi inteligentnych. Teraz, kiedy telewizja publiczna jest w dobrych rękach i bardziej się nastawiła na misję (szczególnie na kanale TVP Info), TV Republika wydaje się coraz mniej potrzebnym kanałem. Misja tego kanału dobiegła końca, a wszystko, co było na tym kanale najlepsze, jest teraz na kanałach TVP, które mają o wiele większą dostępność!
19 24
odpowiedź
User
@Weronika
Wtedy TV Republika była sensowną alternatywą, bo była jedną z nielicznych stacji telewizyjnych, w której można było posłuchać poprawnej informacji i wartościowej, konserwatywnej publicystyki dla ludzi inteligentnych.

Jaką oglądalność miała TV Republika? 1%? Tyle polskiego społeczeństwa jest według ciebie inteligentna? Kim jesteś Weroniko i dlaczego szkalujesz Polaków?
21 17
odpowiedź
User
Weronika
Słupki oglądalności nie są wyznacznikiem jakości programu. Nie jest tak, że jeśli coś ma niską oglądalność, jest od razu złe. Wbij sobie do główki, że istnieje coś takiego jak media elitarne, z założenia dla wymagających ludzi, a nie dla masówki.

TV Republika nie była tworzona po to, żeby przebić w słupkach oglądalności Tefałeny i Polsaty. Nie to było celem kanału.
13 17
odpowiedź
User
@Weronika
Chcesz powiedzieć, że elita w Polsce wynosi zaledwie promil obywateli? A ponad 99% to głąby? Twierdzisz Weroniko, że Polacy to naród idiotów? Jak możesz tak mówić!
18 10
odpowiedź
User
jac
Drogie panie proszę o spokój, a tak odnośnie mediów różnych opcji to oczywiście są bardzo potrzebne, a tym bardziej, że media publiczne są zawsze w rękach rządzących, gdyby z tvn 24 do tvp swego czasu odeszli najlepsi, to dzisiaj opozycja nie miałaby swojej telewizji. podobnie będzie gdy pis przestanie rządzić, a Trwam nie wszyscy zwolennicy pisu oglądają.
9 8
odpowiedź