SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

120 mln zł na podwyżki wynagrodzeń dla pracowników Kauflanda

Kaufland Polska od stycznia 2023 r. podniesie pensje dla pracowników sprzedaży i logistyki na wybranych stanowiskach. Przeznaczy na to 120 mln zł.

Sklep Kaufland, fot. materiały prasoweArticle

Sieć sklepów Kaufland Polska zapowiedziała, że od stycznia 2023 roku podniesie wynagrodzenia pracownikom sprzedaży i logistyki. W związku z dalszym rozwojem firmy i planowanym otwarciem kolejnych sklepów w 2023 r. planuje zatrudnić także kolejnych pracowników.

Od stycznia 2023 r. osoby rozpoczynające pracę na stanowisku kasjer-sprzedawca w zależności od lokalizacji mogą liczyć na wynagrodzenie w wysokości 4200-4800 zł brutto. Po roku pracy otrzymają wynagrodzenie w wysokości 4400-5000 zł brutto.

Dotąd Kaufland podawał jedynie najwyższą kwotę wynagrodzenia na tym stanowisku - od marca 2022 r. wynosi ona 4500 zł brutto. Oznacza to, że pracownicy mogą liczyć na podniesienie pensji nawet o 500 zł.

Zatrudnieni w centrach dystrybucyjnych na stanowisku magazynier wydania towaru w zależności od doświadczenia otrzymają wynagrodzenie w wysokości 4300-4800 zł brutto.

- Jestem bardzo wdzięczny wszystkim pracownikom sieci Kaufland za codzienny trud, jaki wkładają w rozwój naszej firmy. Zapewnienie im stabilnych i atrakcyjnych warunków zatrudnienia jest naszym priorytetem, dlatego w nadchodzącym roku przeznaczymy 120 mln zł na podwyżki wynagrodzeń. W związku z dalszym rozwojem sieci planujemy stworzyć także nowe miejsca pracy. Nasza firma liczy już ponad 15 000 pracowników w różnych częściach kraju. Cieszy mnie, że razem stanowimy jeden zespół, który dba o zadowolenie klienta na najwyższym poziomie – mówi Gunnar Günther, prezes zarządu w sieci Kaufland Polska.

W ostatnim czasie Kaufland przeznaczył także 15 milionów złotych na bony pracownicze do wykorzystania w sklepach sieci, które pracownicy zawsze otrzymują w grudniu, a w tym roku dodatkowo także na początku listopada.

Osoby pracujące w sieci Kaufland mogą liczyć także na pakiet benefitów pozapłacowych, między innymi prywatną opiekę medyczną dla siebie oraz swoich bliskich, możliwość ubezpieczenia grupowego, bony na Boże Narodzenie oraz Wielkanoc, dodatkową wypłatę emerytalną, pomoc w trudnych sytuacjach życiowych. Młodzi rodzice pracujący w sieci mogą liczyć dodatkowo na wyprawkę dla dziecka.

Obecnie w Polsce Kaufland ma 237 marketów i zatrudnia 15 tys. osób.

Dołącz do dyskusji: 120 mln zł na podwyżki wynagrodzeń dla pracowników Kauflanda

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl