SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

123people.pl przeszuka dane Polaków

Powstała ponad dwa lata temu w Austrii wyszukiwarka osób 123people wchodzi na polski rynek.

123people.pl przeszuka dane Polaków

123people to wyszukiwarka osób, która działa w czasie rzeczywistym i bazuje na algorytmie pozwalającym użytkownikom na wyszukiwanie informacji o znajomych, partnerach biznesowych czy osobach publicznych. Po wpisaniu imienia i nazwiska danej osoby, 123people przeszukuje ponad 200 źródeł zarówno międzynarodowych, np. Facebook, Linkedin czy Twitter, jak również regionalnych i lokalnych (m.in. Goldenline i Blip). Rezultaty wyszukiwania są pogrupowane w sekcje zawierające obrazy, numery telefonów, adresy e-mail, filmy video, profile w serwisach społecznościowych, artykuły prasowe, dokumenty, notki w Wikipedii itp.

- Zadaniem 123people jest dostarczanie jak najlepszych jakościowo wyników wyszukiwania informacji o osobach przy jednoczesnym dostosowaniu wyszukiwarki do potrzeb lokalnych rynków - mówi Russell E. Perry, CEO 123people. - Kiedyś ludzie używali książek telefonicznych do odnajdywania innych osób. Dziś nie chodzi już tylko o adres i telefon – obecnie każdy z nas w mniejszym lub większym stopniu posiada tożsamość online – tzw. cyfrowy ślad, na który składają się adres e-mail, profile w serwisach społecznościowych, zdjęcia, blogi itp. Nam udało się stworzyć proste w użyciu narzędzie, które całkowicie zmieniło sposób wyszukiwania informacji o ludziach w Internecie w wielu krajach na świecie - dodaje.

Polska jest dwunastym rynkiem, na którym pojawia się 123people. Wyszukiwarka działa już m.in.
w Niemczech, Francji, Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Ze strony korzysta 40 milionów użytkowników miesięcznie. Jak podkreśla R. E. Perry, polski rynek internetowy jest jednym z najbardziej dynamicznie rozwijających się w Europie, co sprawia, że jest on pierwszym w Europie Środkowo-Wschodniej, na którym firma zdecydowała się zainwestować.

Czym 123people różni się od innych wyszukiwarek?

W odróżnieniu od uniwersalnych wyszukiwarek, takich jak Google czy Yahoo, 123people działa w czasie rzeczywistym i dociera do tzw. głębokiego Internetu. Oznacza to, że narzędzie przeszukuje także źródła znajdujące się zazwyczaj w „zakamarkach” sieci, których inne wyszukiwarki nie uwzględniają. Dodatkowym ułatwieniem w szybkim dotarciu do informacji o interesujących nas osobach jest segregacja informacji w rubrykach, z których każda dotyczy innej grupy źródeł, jak blogi, mikroblogi, serwisy społecznościowe czy artykuły prasowe. Wyniki wyszukiwania w obrębie każdej grupy źródeł można zawęzić, wybierając w serwisach społecznościowych np. tylko wyniki z Facebooka lub Goldenline. Użytkownik 123people może nie tylko szukać informacji za pomocą polskiej wersji językowej wyszukiwarki, ale również sprawdzić informacje o danej osobie w źródłach amerykańskich, francuskich czy niemieckich. Odróżnia to 123people od wyszukiwarek o zasięgu lokalnym.

Jak internauci używają 123people na świecie?

Zgodnie z badaniami przeprowadzonymi przez 123people w 2009 roku, wyszukiwarka jest przede wszystkim używana do odnajdywania informacji o partnerach biznesowych (20,8%), znajomych (18,4%) oraz przyjaciołach (15,6%). Blisko 11% użytkowników regularnie monitoruje informacje o sobie samych, 5% szuka wiadomości o celebrytach, 1,3 % o politykach, a prawie 2% Internautów sprawdza za pomocą 123people swoich małżonków.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 123people.pl przeszuka dane Polaków

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
anba
Permanentna inwigilacja!;)))
odpowiedź
User
abc
taka wyszukiwarka już dawno w Polsce istnieje:
www.wyczajka.com
odpowiedź
User
Zły
To gdzie ta wyszukiwarka, tylko piejecie z zachwytu, a gówno widać.
odpowiedź