SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

150 'Portret słowem malowany' Anny Retmaniak

W najbliższą niedzielę 4 marca na Jedynce Polskiego Radia usłyszymy 150 wydanie audycji Anny Retmaniak pt.: 'Portret słowem malowany'.

Jubileuszowe wydanie programu po godz. 20. Poświęcone będzie aktorowi Ignacemu Gogolewskiemu – bohaterowi pierwszej audycji z tego cyklu.

„Impulsem do stworzenia Portretu była śmierć Zbyszka Cebulskiego. Uświadomiłam sobie, jak niewiele wiemy o popularnych osobach. Znamy tylko ich wizerunek sceniczny, a mnie fascynuje to, kim są na co dzień. Dlatego staram się pokazać gwiazdy od kulis. Rozmawiam z nimi i ich przyjaciółmi o zwykłych, ludzkich sprawach” – mówi Anna Retmaniak.

W najbliższą niedzielę dziennikarka spotka się ponownie z Ignacym Gogolewskim, który był bohaterem jej pierwszej audycji – w 1968 roku. „Trochę powspominamy. W tamtych czasach Gogolewski był przecież u szczytu sławy. Porozmawiamy o jego życiu – o sukcesach i klęskach, o niespodziankach i miłościach” – zapowiada Anna Retmaniak. Nie zabraknie również fragmentów nagrań z udziałem aktora.

Anna Retmaniak od 50 lat pracuje w Polskim Radiu. Przez całą swoją karierę dziennikarską zajmuje się tematyką kulturalną. Jest znakomitym kronikarzem i komentatorem polskiego życia teatralnego, a także autorką audycji o wieloletniej historii – „Portret słowem malowany” – stanowiącej unikatowy dokument życia polskiego teatru, zapisem głosów i myśli najwybitniejszych twórców w tej dziedzinie. Jest osobą niezwykle cenioną w środowisku twórców teatru. Jest laureatką wielu nagród – m.in. Złotego Mikrofonu i nagrody im. Witolda Hulewicza.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 150 'Portret słowem malowany' Anny Retmaniak

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl