SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

170 mln zł straty netto TVN w III kwartale

Grupa TVN w trzecim kwartale br. zanotowała 169,8 mln zł straty netto przypadającej akcjonariuszom jednostki dominującym. Przychody spółki spadły do 309,9 mln zł.

170 mln zł straty netto TVN w III kwartale

Przychody Grupy TVN w trzecim kwartale br. wyniosły 309,9 mln zł, czyli mniej o 0,3 proc. względem trzeciego kwartału ub.r. Tak niski spadek stacja tłumaczy przede wszystkim stopniową stabilizacją rynku reklamy telewizyjnej. Przychody ze sprzedaży czasu reklamowego były w trzecim kwartale niższe o 3,4 proc, a TVN szacuje, że cały rynek reklamy telewizyjnej zmalał o 3,3 proc. W trzech pierwszych kwartałach br. przychody spółki wyniosły 1,094 mld zł po spadku o 3 proc.

Zysk EBITDA w trzecim kwartale br. wyniósł 82,6 mln zł, czyli o 2,5 proc. mniej niż rok wcześniej, co - jak podaje spółka - było efektem wpływu przychodów i udziału w jednostkach stowarzyszonych. Analitycy oczekiwali, że EBITDA wyniesie 73,1 mln zł. Natomiast EBITDA skorygowana o kwotę 7 mln zł dywidendy od platformy nc+ wyniosła 91 mln zł.

W trzecim kwartale br. TVN miała 171 mln zł straty netto, co było głównie  wynikiem obciążenia kosztami wcześniejszej spłaty obligacji Senior Notes 10,75 proc. Natomiast w trzech pierwszych kwartałach br. strata netto ukształtowała się na poziomie 249 mln zł.

Z kolei strata netto Grupy TVN przypadająca akcjonariuszom wyniosła 169,8 mln zł w trzecim kwartale br. i była większa od konsensusu analityków na poziomie 145,7 mln zł. Natomiast w pierwszych dziewięciu miesiącach br. strata netto przypadająca akcjonariuszom jednostki dominującej wyniosła 243,5 mln zł.

"Przychody oraz EBITDA w trzecim kwartale były w pełni zgodne z naszymi oczekiwaniami i potwierdzają stabilizację rynku reklamy telewizyjnej w 2013 r." - powiedział Markus Tellenbach, prezes TVN.

TVN w komunikacie podała, że platforma nc+, w której ma mniejszościowe udziały, miała na koniec września br. 2,2 mln abonentów. W okresie pierwszych dziewięciu miesięcy br. przychody nc+ wyniosły 1,7 mld zł, a jej ARPU (średni przychód na abonenta) to 64,1 zł.

Udział grupy TVN w stracie nc+ po trzech kwartałach 2013 r. wyniósł 7,3 mln zł. TVN miał również udział w zysku portalu Onet w wysokości 5,4 mln zł.

Platforma wideo na żądanie tvnplayer.pl w sierpniu 2013 r. osiągnęła miesięczną liczbę użytkowników na poziomie 946 tysięcy oraz 22,1 miliona odsłon. Średni, miesięczny czas spędzony przez użytkownika w sierpniu 2013 r. na tvnplayer.pl wyniósł ok. 6 godzin (według Megapanel PBI/Gemius).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 170 mln zł straty netto TVN w III kwartale

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jak nie wyląduję, to mnie zabije
Gratulacje!
odpowiedź
User
Yiohi
Do tego klapa programowa, stronniczość i upadek faktów
odpowiedź
User
Zbee
Taka świetna wiadomość od samego rana.
odpowiedź