SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

170 mln zł straty netto TVN w III kwartale

Grupa TVN w trzecim kwartale br. zanotowała 169,8 mln zł straty netto przypadającej akcjonariuszom jednostki dominującym. Przychody spółki spadły do 309,9 mln zł.

170 mln zł straty netto TVN w III kwartale

Przychody Grupy TVN w trzecim kwartale br. wyniosły 309,9 mln zł, czyli mniej o 0,3 proc. względem trzeciego kwartału ub.r. Tak niski spadek stacja tłumaczy przede wszystkim stopniową stabilizacją rynku reklamy telewizyjnej. Przychody ze sprzedaży czasu reklamowego były w trzecim kwartale niższe o 3,4 proc, a TVN szacuje, że cały rynek reklamy telewizyjnej zmalał o 3,3 proc. W trzech pierwszych kwartałach br. przychody spółki wyniosły 1,094 mld zł po spadku o 3 proc.

Zysk EBITDA w trzecim kwartale br. wyniósł 82,6 mln zł, czyli o 2,5 proc. mniej niż rok wcześniej, co - jak podaje spółka - było efektem wpływu przychodów i udziału w jednostkach stowarzyszonych. Analitycy oczekiwali, że EBITDA wyniesie 73,1 mln zł. Natomiast EBITDA skorygowana o kwotę 7 mln zł dywidendy od platformy nc+ wyniosła 91 mln zł.

W trzecim kwartale br. TVN miała 171 mln zł straty netto, co było głównie  wynikiem obciążenia kosztami wcześniejszej spłaty obligacji Senior Notes 10,75 proc. Natomiast w trzech pierwszych kwartałach br. strata netto ukształtowała się na poziomie 249 mln zł.

Z kolei strata netto Grupy TVN przypadająca akcjonariuszom wyniosła 169,8 mln zł w trzecim kwartale br. i była większa od konsensusu analityków na poziomie 145,7 mln zł. Natomiast w pierwszych dziewięciu miesiącach br. strata netto przypadająca akcjonariuszom jednostki dominującej wyniosła 243,5 mln zł.

"Przychody oraz EBITDA w trzecim kwartale były w pełni zgodne z naszymi oczekiwaniami i potwierdzają stabilizację rynku reklamy telewizyjnej w 2013 r." - powiedział Markus Tellenbach, prezes TVN.

TVN w komunikacie podała, że platforma nc+, w której ma mniejszościowe udziały, miała na koniec września br. 2,2 mln abonentów. W okresie pierwszych dziewięciu miesięcy br. przychody nc+ wyniosły 1,7 mld zł, a jej ARPU (średni przychód na abonenta) to 64,1 zł.

Udział grupy TVN w stracie nc+ po trzech kwartałach 2013 r. wyniósł 7,3 mln zł. TVN miał również udział w zysku portalu Onet w wysokości 5,4 mln zł.

Platforma wideo na żądanie tvnplayer.pl w sierpniu 2013 r. osiągnęła miesięczną liczbę użytkowników na poziomie 946 tysięcy oraz 22,1 miliona odsłon. Średni, miesięczny czas spędzony przez użytkownika w sierpniu 2013 r. na tvnplayer.pl wyniósł ok. 6 godzin (według Megapanel PBI/Gemius).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 170 mln zł straty netto TVN w III kwartale

22 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
jak nie wyląduję, to mnie zabije
Gratulacje!
91 15
odpowiedź
User
Yiohi
Do tego klapa programowa, stronniczość i upadek faktów
odpowiedź
User
Zbee
Taka świetna wiadomość od samego rana.
97 13
odpowiedź
User
strun
G...... sprzedajecie, g..... zarabiacie.
93 12
odpowiedź
User
Marek
Od rana same dobre wiadomości
86 11
odpowiedź