SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

18,5 zł za akcje LiveChat Software w IPO

18,5 zł wyniesie cena akcji sprzedawanych w pierwotnej ofercie publicznej LiveChat Software, świadczącego usługi w modelu SaaS dostawcy oprogramowania typu live chat dla biznesu.

Article

Oferującym w procesie IPO LiveChat Software był dom maklerski Trigon. Ustalona cena akcji oznacza, że wartość oferty wyniesie 59,9 mln zł, a kapitalizacja spółki według tej ceny to ponad 476 mln zł.

Po trzech kwartałach 2013 roku obrotowego LiveChat Software wypracował 12,4 mln zł przychodów, 8,8 mln zł EBITDA oraz 6,8 mln zł zysku netto. Spółka prognozuje, że całym bieżącym roku obrotowym (kwiecień 2013 - marzec 2014) osiągnie zysk netto na poziomie 9,8 mln zł (wobec 5,7 mln zł w poprzednim okresie sprawozdawczym), a w kolejnym (kwiecień 2014 – marzec 2015) - 14,9 mln zł. Wynik EBITDA ma w obecnym roku obrotowym wynieść 12,6 mln zł (co daje marżę EBITDA na poziomie 70,6 proc.), wobec 7,3 mln zł w poprzednim roku, a w roku kolejnym - 18,9 mln zł (marża EBITDA 74,8 proc.). Z kolei przychody mają wynieść odpowiednio 17,9 mln zł w roku obrotowym kończącym się w marcu 2014 r. i 25,3 mln zł w kolejnym roku, wobec 11,2 mln zł w roku 2012.

Z usług LiveChat Software korzysta obecnie ponad 7 tys. klientów na całym świecie, w tym takie firmy jak Orange, Bosch, Adobe czy Kaspersky Lab. Oferowany przez spółkę produkt LiveChat jest adresowany zarówno do dużych jak i małych firm, które chcą się kontaktować ze swoimi klientami za pośrednictwem swojej strony internetowej, dając im do dyspozycji narzędzia, w tym analityczne, które pomagają zarządzać relacjami z klientem, wspierać sprzedaż, a także organizować i oceniać pracę swoich konsultantów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 18,5 zł za akcje LiveChat Software w IPO

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Troy
Palec do budki frajerzy!
9 9
odpowiedź