SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

2,16 mln widzów oglądało finał Euro 2012 poza domem

2,16 mln osób, czyli 6,9 proc. wszystkich Polaków powyżej 16. roku życia, oglądało pokazany w niedzielę 1 lipca br. finał Euro 2012 poza domem - wynika z badania Millward Brown SMG/KRC zleconego przez Nielsen Audience Measurement.

2,16 mln widzów oglądało finał Euro 2012 poza domem

Badanie przeprowadzono na efektywnej próbie 532 osób, które nie oglądały meczu w domu. Próba w badaniu CATI pod względem struktury demograficznej w pełni odpowiadała strukturze „no viewersów” odnotowanej w badaniu telemetrycznym. Następnie wyniki uzyskane z badania CATI ekstrapolowano w oparciu o universy badania telemetrycznego na całą populację osób powyżej 16 roku życia.

Spośród wspomnianej grupy 2,16 mln widzów finału poza domem dwie trzecie widowni stanowili mężczyźni. Największa widownia zgromadziła się w różnego rodzaju klubach i pubach – jej wielkość szacuje się na około 1 mln osób. Strefy kibica, także te rozliczne niemające oficjalnego statusu zgromadziły łącznie - według badania - ok. 400 tys. widzów. Ciekawostką jest że według badania ponad 280 tys. ludzi obejrzało mecz finałowy w miejscu pracy.

Według badania telemetrycznego Nielsen Audience Measurement zasięg transmisji telewizyjnej mecz finałowy Euro 2012 w grupie 16+ to ponad 15,5 mln widzów. Średnia widownia w grupie 4+ wyniosła 11 mln osób (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 2,16 mln widzów oglądało finał Euro 2012 poza domem

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl