SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

2 miliony użytkowników MobiTV

MobiTV Inc. - firma nadająca telewizyjne kanały na telefony komórkowe - przekroczyła liczbę 2 milionów użytkowników, podwajając swoją bazę abonentów w niecały rok.

Serwis uruchomiła ponad trzy lata temu firma Sprint. Można w nim obejrzeć nadawane w czasie rzeczywistym takie kanały jak CNN, CNBC, Fox News Channel i The Weather Channel, a także programy tworzone specjalnie z przeznaczeniem na komórki przez stacje ESPN czy ABC News.

W niektórych przypadkach serwis MobiTV jest powiązany z ofertami operatorów telefonii komórkowej. Kosztuje 10 dolarów miesięcznie plus dodatkowe opłaty dla tych operatorów.

Obecnie MobiTV znajduje się w ofercie ponad 30 operatorów komórkowych, m.in. Cingular Wireless i Alltel w USA oraz 3 i Orange w Wielkiej Brytani.

Serwis zdobył sobie klientów pomimo niepewnych prędkości transmisji w sieciach komórkowych, które niejednokrotnie sprawiają, że obraz zacina się i skacze. Przez to odbiorca jest często świadkiem jakby pokazu zdjęć a nie płynnego obrazu.

Jednak pomimo rosnącej popularności, MobiTV w tym roku napotka na konkurencję ze strony sieci telewizyjnych, jakie powstaną z przeznaczeniem na telefony komórkowe. Cingular i Verizon Wireless, będące własnością firmy Verizon Communications Inc., a także Vodafone Group PLC, planują zaoferowanie telewizji na żywo poprzez MediaFlo – bezprzewodową sieć stworzoną przez Qualcomm Inc. W innych krajach bezprzewodowi dostawcy wprowadzają przekaz telewizyjny na komórki w technologii zwanej DVB-H.

Aby rozszerzyć swój zasięg, MobiTV weszło w spółkę joint venture z firmą Sprint i czterema operatorami telewizji kablowej. Zawarła także umowę na dostarczanie treści wideo przez oparty na internecie serwis oferowany przez AT&T.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 2 miliony użytkowników MobiTV

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl