SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

210 tys. USD od Fundacji Alcatela-Lucenta

Fundacja Alcatela-Lucenta przekazuje 210 tys. dolarów organizacjom, które według niej zapewniają możliwości edukacji i kariery młodym kobietom i dziewczętom ze środowisk zagrożonych marginalizacją. Są to Fundacja dla Polski i Gdańska Fundacja Innowacji Społecznej.

210 tys. USD od Fundacji Alcatela-Lucenta

Fundacja dla Polski otrzyma dotację w wysokości 140 tys. dolarów, a Gdańska Fundacja Innowacji Społecznej — w wysokości 70 tys. dolarów. Są to pierwsze dotacje przekazane przez Fundację Alcatela-Lucenta organizacjom charytatywnym w Polsce. Pracownicy Alcatela-Lucenta wezmą również udział w programach realizowanych przez te organizacje pozarządowe jako mentorzy.

Dzięki dotacji Fundacja dla Polski uruchomiła dwuletni projekt "Lepszy start - Spełnione w działaniu", obejmujący programy i szkolenia dla kobiet w wieku od 16 do 22 lat. Celem jest wzmocnienie ich kompetencji społecznych oraz szans rozwoju zawodowego. Projekt składa się z serii komplementarnych działań, takich jak szkolenia, stypendia i kluby samopomocy dla młodych kobiet. Ma on im pomóc w budowaniu i rozwijaniu proaktywnych, przedsiębiorczych postaw, przyjmowaniu odpowiedzialności za własne życie, odkrywaniu potencjału i umiejętności oraz planowaniu indywidualnych ścieżek kariery i zawodowych inicjatyw. Program, w którym weźmie udział 40 młodych kobiet z Warszawy, Bydgoszczy i innych miast w Polsce, będzie realizowany do 2011 roku.

Z kolei Gdańska Fundacja Innowacji Społecznej rozpoczęła swój dwuletni program "Wsparcie na starcie", aby zbudować skuteczny system pomocy dla dziewcząt w wieku 15–18 lat, mieszkających w domach dziecka prowadzonych przez Fundację i wchodzących na rynek pracy. Uczestniczki programu wezmą udział w specjalistycznych kursach i szkoleniach, które mają im pomóc opanować język angielski, a także w warsztatach motywacyjnych. Otrzymają również wsparcie psychologiczne i rady na temat wyborów życiowych od wykwalifikowanych doradców. Program ma objąć osiem nastolatek z Gdańska i będzie realizowany do 2012 roku.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 210 tys. USD od Fundacji Alcatela-Lucenta

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl