SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

3 urodziny Portalu Miejskiego BiałystokOnline

Choć niektórym być może trudno w to uwierzyć BiałystokOnline istnieje już 3 lata

3 września 2001 została uruchomiona pierwsza, bardzo skromna w porównaniu do dzisiejszej, wersja BiałystokOnline. "Naszym założeniem było informowanie o planowanych imprezach i wydarzeniach w Białymstoku. W tamtym czasie łatwiej można było znaleźć informacje o tym co się działo, ale znacznie trudniej było o informację co jest organizowane dziś czy jutro." - opowiada Artur Gawryluk, pomysłodawca Portalu - "Początkowo chcieliśmy być serwisem rozrywkowym dla młodych mieszkańców Białegostoku. Jednak szybko podjęliśmy decyzję o rozwoju w kierunku wortalu informacyjno-rozrywkowego dla znacznie szerszego spektrum odbiorców."

W pierwszym roku działania Portalu utworzone zostały działy Lokale, Katalog Szkół, a także Katalog Sklepów i Usług, który zawierał bazę adresową sklepów i punktów usługowych. Katalog ten poprzez ciągłą rozbudowę bazy adresowej przemianowany został na Katalog Firm i Instytucji. Dzisiaj jest to codziennie aktualizowana baza danych niemal wszystkich firm i instutucji w Białymstoku. Aby ułatwić przeglądanie Katalogu uruchomiona została wyszukiwarka firm, a jakiś czas później internetowa wersja Planu Miasta.

Dzięki rosnącej popularności serwisu był on stale rozbudowywany. Po roku  funkcjonowania, we wrześniu 2002 roku, oglądalność Portalu przekroczyła 100 tys odsłon miesięcznie. "Wtedy ta liczba wydawała nam się zawrotna." - stwierdza Artur Gawryluk. Obecnie, biorąc pod uwagę oglądalność, która wynosi niewyobrażalną liczbę ponad miliona odsłon w ciągu jednego miesiąca, BiałystokOnline jest liderem wśród serwisów internetowych skierowanych do mieszkańców Białegostoku.

Niemal na dwa tygodnie przed 3 urodzinami BiałystokOnline odsłonił swoje całkowicie nowe oblicze. Poza zastosowaniem nowej szaty graficznej, ulepszona  została funkcjonalność obsługi, nawigacja po serwisie oraz przejrzystość treści. Zmiany pozwolą również na dalszą rozbudowę.

A co przed nami? "Największym naszym problemem jest deficyt czasu potrzebnego na wprowadzanie w życie nowych pomysłów. A mamy ich wiele." - mówi A. Gawryluk.

My mamy nadzieję, że wkrótce pojawią się kolejne działy, aby dostarczyć kolejnych informacji związanych z Białymstokiem.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 3 urodziny Portalu Miejskiego BiałystokOnline

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl