SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Abonenci pięciu pakietów Orange Polska będą szybciej korzystać z 5G

Orange Polska umożliwia abonentom Planu Mobilnego 75, pakietów Orange Love Extra lub Premium oraz Planów Firmowych L i XL korzystanie z sieci 5G w Orange Polska w pierwszej kolejności, zaraz po jej uruchomieniu.

Article

Do czasu komercyjnego uruchomienia 5G przez operatora ci klienci będą mogli intensywniej korzystać z internetu w smartfonie, dzięki dwukrotnie większym paczkom GB. Do oferty Orange wchodzą także smartfony obsługujące sieć 5G, m.in. Samsung Galaxy S20+ 5G.

Paczki internetu do wykorzystania w Planie Mobilnym 75 wzrosną z 30 GB do 70 GB, w Orange Love Extra - z 15 GB do 20 GB, a w Orange Love Premium - z 30 GB do 40 GB. Rosną także pakiety gigabajtów w Orange Love Mini i Standard: z 7 do 10 GB.

Aby korzystać z sieci 5G po jej komercyjnym uruchomieniu, potrzebny będzie również smartfon działający z tą technologią, np. Galaxy S20+ 5G. Ten model można kupić w Orange wraz z Planem Mobilnym 75 za 199 zł na start i w 24 ratach po 184 zł, a z Orange Love - za 0 zł na start i w 24 ratach po 192 zł/mies. (Love Extra) i 182 zł/mies. (Love Premium).

Klienci, którzy już teraz korzystają z Planu Mobilnego 75 oraz Orange Love Extra i Premium nie muszą aneksować umowy, by w przyszłości skorzystać z 5G. Wystarczy, że zalogują się na konto Mój Orange (na www.orange.pl) i zaznaczą, że chcą korzystać z 5G. Taką samą dyspozycję będą mogli złożyć także przez infolinię. W przypadku obecnych klientów Planu Mobilnego 75 dyspozycja zwiększy automatycznie i bez żadnych dodatkowych kosztów dostępny pakiet GB z 30 do 70. Dostęp do sieci 5G po jej komercyjnym uruchomieniu otrzymają także klienci Nowych Planów Firmowych L i XL. W ich przypadku nie będzie konieczności jakichkolwiek działań, by aktywować możliwość korzystania z sieci 5G.

- Chcemy, aby nasi klienci mogli jak najpełniej korzystać z możliwości, jakie da nowa generacja sieci mobilnej. Dlatego planujemy uruchomić prawdziwe 5G, wraz z kompatybilnymi urządzeniami i w częstotliwościach do tego przewidzianych. Technologicznie jesteśmy do tego gotowi, chcemy to zrobić tuż po uzyskaniu przydziału niezbędnego pasma - zapewnia Mariusz Gaca, wiceprezes Orange Polska ds. rynku konsumenckiego. - Dlatego już dziś oferujemy dwa pierwsze elementy: smartfony obsługujące przyszłą sieć 5G i paczki internetu, które sprostają ich wymaganiom - dodaje.

Pod koniec zeszłego tygodnia Urząd Komunikacji Elektronicznej ogłosił aukcję częstotliwości przeznaczonych do budowy w Polsce sieci 5G. Cena wywoławcza za każdy z czterech bloków została wyznaczona na 450 mln zł. Każdy z uczestników aukcji będzie mógł uzyskać jedną rezerwację częstotliwości i musi spełnić warunki związane z inwestycjami w infrastrukturę. Termin składania ofert mija 23 kwietnia 2020 roku.

Orange Polska prowadzi w Polsce testy technologii 5G w docelowej częstotliwości 3,4-3,8 GHz obejmujące Warszawę i Lublin. Operator zamierza pozyskać w aukcji niezbędne częstotliwości, które pozwolą uruchomić sieć 5G przynajmniej w jednym dużym mieście do końca roku 2020.

W ub.r. spółka Orange Polska zanotowała wzrost przychodów o 2,9 proc. do 11,41 mld zł oraz zysku netto z 10 do 91 mln zł. Na koniec roku telekom obsługiwał 15,28 mln kart SIM, 1,37 mln klientów ofert konwergentnych oraz 520 tys. użytkowników Orange Światłowodu.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Abonenci pięciu pakietów Orange Polska będą szybciej korzystać z 5G

1 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wojtass
Fajnie, czym więcej operatorów udostępni siec 5g tym bardziej konkurencyjne oferty będą dostępne dla klientów.
0 0
odpowiedź