SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

600 tys. widzów finału Pucharu Polski, triumfatorem Zawisza Bydgoszcz

Finałowy mecz Pucharu Polski w którym Zawisza Bydgoszcz pokonał Zagłębie Lubin, zarówno w TVN Turbo, jak i w Orange Sport, zgromadził największą widownię w zakończonym sezonie rozgrywek. Spotkanie oglądało łącznie niemal 600 tys. widzów.

Finałowy mecz Pucharu Polski odbył się 2 maja br. o godz. 19.30. Spotkanie Zagłębie Lubin - Zawisza Bydgoszcz (zakończone wygraną tego drugiego zespołu 6:5 w rzutach karnych) na antenie TVN Turbo oglądało średnio 378 tys. widzów. Przełożyło się to na 2,70 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów i 3,15 proc. w grupie komercyjnej 16-49 - wynika z danych Nielsen Audience Measurement przygotowanych na zlecenie portalu Wirtualnemedia.pl.

Pierwsza połowa meczu przyciągnęła na antenie tej stacji 300 tys. widzów, druga połowa - 394 tys., a dogrywka wraz z rzutami karnymi - 420 tys.

Z kolei w Orange Sport transmisję śledziło 220 tys. osób. Najwięcej oglądających przypadło tutaj na dogrywkę - 251 tys. widzów (pierwsza połowa miała 203 tys. osób, druga połowa - 233 tys., a rzuty karne - 158 tys.). Łączna widownia meczu na obu antenach wyniosła prawie 600 tys. osób.

Oglądalność meczu finałowego Pucharu Polski

KGHM Zagłębie Lubin - Zawisza Bydgoszcz (TVN Turbo)

WIRTUALNEMEDIA.PL

KGHM Zagłębie Lubin - Zawisza Bydgoszcz (Orange Sport)

2,01%

Finałowy pojedynek na obu stacjach zgromadził największą widownię w właśnie zakończonym sezonie piłkarskich rozgrywek, który trwał od 9 lipca 2013 roku do 2 maja 2014 roku. W TVN Turbo drugie miejsce zajęło spotkanie Zawisza Bydgoszcz - Górnik Zabrze, które śledziło 148 tys. osób. Z kolei w Orange Sport na drugiej pozycji uplasował się pojedynek Górnika Zabrze z Legią Warszawa (146 tys. widzów).