SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

"7. Dzień Tygodnia" wraca do Radia ZET. Andrzej Stankiewicz nawiąże do czasów Moniki Olejnik

Program publicystyczny z udziałem polityków „7. Dzień Tygodnia” po latach wraca do Radia ZET. Jego nowym prowadzącym będzie Andrzej Stankiewicz, wicenaczelny Onetu, który zapewnia, że w pierwszym wydaniu nawiąże do czasów, gdy prowadziła go Monika Olejnik. - Ogromnym błędem Zetki była rezygnacja z tego kultowego programu. Cieszę się, że wraca i trzymam za niego kciuki - mówi Jacek Nizinkiewicz, który kilkanaście lat temu był wydawcą tej audycji.

Andrzej StankiewiczArticle

Czym nowa audycja będzie różniła się od tej sprzed lat? – Teraz dużo większe znaczenie będzie miał internet. Program będzie emitowany na stronie głównej Onetu, a także na profilowych facebookowych Radia Zet i Onetu – zapowiada Andrzej Stankiewicz.

„7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET” wraca na antenę Radia ZET po prawie pięciu latach przerwy. Audycja zniknęła z ramówki w połowie 2016 roku, kiedy ze stacją pożegnała się Monika Olejnik.

Od września 2016 do grudnia 2017 roku Radio ZET i Polsat News nadawały w niedziele o 9:05 „Śniadanie w Radiu ZET”, w którym dyskusję z politykami prowadzili dziennikarze obu stacji.

Z naszych informacji wynika, że Zetka długo zastanawiała się czy ten program wznowić. Zastanawiano się także na wyborem ewentualnego partnera programu lub jego tworzeniem bez współpracy z inną redakcją.

- W programie będzie pojawiać się pięciu gości. Głównie polityków, ale planuję w reakcji na bieżące wydarzenia zapraszać także związanych z nimi ludzi lub łączyć się z nimi i prosić o komentarz. Program będzie miał oczywiście nową oprawę, ale w pierwszym wydaniu nawiążę do audycji, którą prowadziła Monika Olejnik – mówi Andrzej Stankiewicz.

Program ma trwać 50 minut bez przerwy reklamowej. Nie będzie miał internetowej „dogrywki” jak jest np. w przypadku rozmów Roberta Mazurka w RMF FM czy Konrada Piaseckiego w TVN24. Jak przyznaje Stankiewicz, takie rozwiązanie pojawia się, gdy w dość krótkim czasie nie da się wszystkiego omówić z gościem, a „7. Dzień Tygodnia” będzie trwał prawie godzinę.

- Tego typu programy mają dość utartą formułę, ale jestem przekonany, że tego właśnie oczekują odbiorcy. Podkreślam jednak, że nie będę się przywiązywał twardo do klucza, że każda formacja polityczna musi mieć w każdym programie swojego reprezentanta. Jednak w każdym programie powinien się pojawić przedstawiciele obozu rządzącego – mówi Stankiewicz.

Politycy PiS w ostatnich latach mocno krytykują Onet i jego wydawcę Ringier Axel Springer Polska. Czy Stankiewicz nie obawia się, że politycy związani z PiS nie będą pojawiać się w jego audycji? Dziennikarz zaznacza, że jednak pojawią się w programach publicystycznych Onetu. – Mam nadzieję, że będą szanowali odbiorców Onetu i Zetki. A gdyby padły na antenie jakieś niepotrzebne uwagi wobec tych mediów, to ja nie będę już więcej takich osób zapraszać – podkreśla Stankiewicz. – Moim zadaniem będzie, aby w programie politycy ze sobą rozmawiali, będę ich stale zachęcał do dyskusji, czasem stając wobec nich w kontrze – zapewnia.

W pierwszym programie wystąpią m.in. Patryk Jaki, Joanna Mucha, Bartosz Arłukowicz i Joanna Scheuring-Wielgus.

"To był ogromny błąd"

Kilkanaście lat temu wydawcą niedzielnego programu publicystycznego Radia Zet była Jacek Nizinkiewicz. Wówczas jego prowadzącą byłą Monika Olejnik. – Ogromnym błędem była rezygnacja z kultowego niedzielnego programu publicystycznego Radia Zet. Przez lata przychodzili do niego politycy wielkiej klasy i to bez względu na to, kto go prowadził. A przez lata byli to Krzysztof Skowroński, Monika Olejnik, Beata Lubecka. To był prototyp programów publicystycznych, których obecnie mamy wiele – zaznacza Jacek Nizinkiewicz. - Ale teraz dobrze się stało, że po latach wraca. Trzymam za niego kciuki. Andrzej Stankiewicz mimo, że nie jest radiowcem, jest publicystą, który zawsze trzyma rękę na pulsie. Myślę, że on na pewno w programie nie pozwoli się „ślizgać” po tematach swoim gościom - dodaje Nizinkiewicz.

 „7. Dzień Tygodnia w Radiu ZET” pojawi się ponownie 14 marca. Andrzej Stankiewicz będzie pytał przedstawicieli czołowych ugrupowań politycznych o najważniejsze wydarzenia mijającego tygodnia. Program będzie emitowany w niedzielę po 9:00, każde wydanie będzie trwało do 10:00 bez przerw reklamowych.

Andrzej Stankiewicz z portalem Onet.pl jest związany od wiosny 2016 roku. Oprócz pisania artykułów prowadzi co tydzień program „Onet Opinie” i współtworzy z Agnieszką Burzyńską z „Faktu” podcast „Stan po Burzy”. W połowie ub.r. został zastępcą redaktora naczelnego, na tym stanowisku odpowiada za nadzór nad codziennym serwisem informacyjnym i pracę z dziennikarzami newsowymi. Zapewnia, że nowy program nie wpłynie na zmianę w jego programach w Onecie.

Według badania Radio Track od grudnia ub.r. do lutego br. Radio ZET miało 12,48 proc. udziału w rynku słuchalności.

W lutym br. Onet.pl zanotował 17,53 mln użytkowników i 60,5 proc. zasięgu (według badania Mediapanel).

Dołącz do dyskusji: "7. Dzień Tygodnia" wraca do Radia ZET. Andrzej Stankiewicz nawiąże do czasów Moniki Olejnik

29 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Cadyk
Przypominam , że siódmym dniem tygodnia jest sobota ....
odpowiedź
User
Pawel
Pierwszy skład 7dt to prawie sami pieniacze z totalnej opozycji.
odpowiedź
User
Mbumbanga
Pierwszy skład 7dt to prawie sami pieniacze z totalnej opozycji.
co to jest totalna opozycja?
odpowiedź