SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

74 podmioty ze spotami w kampanii referendalnej w TVP

Do Telewizji Polskiej wpłynęły wnioski 76 podmiotów ze 133 uprawnionych do udziału w nieodpłatnej kampanii referendalnej w TVP1, TVP2 i TVP Polonia. Spoty prezentowane będą również na antenach oddziałów terenowych.

fot. akpa Article

O północy z poniedziałku na wtorek publiczny nadawca zakończył przyjmowanie wniosków od stowarzyszeń i organizacji społecznych, fundacji i partii politycznych uprawnionych do emisji bezpłatnych spotów referendalnych.

Zgodnie z decyzją Państwowej Komisji Wyborczej prawo do udziału w bezpłatnej kampanii referendalnej TVP miały 133 podmioty, zaś wnioski złożyło 76 podmiotów. Jedna fundacja i jedno stowarzyszenie nie spełniło wymogów formalnych i w kampanii referendalnej uczestniczyć będą  ostatecznie 74 podmioty: 44 stowarzyszenia i organizacje społeczne, 26 fundacji oraz 4 partie polityczne (SLD, PSL, PO i Twój Ruch).

Kampania referendalna prowadzona będzie również na antenach oddziałów terenowych TVP. Na trzech antenach telewizji publicznej TVP1, TVP2 i TVP Polonia wyemitowanych zostanie w sumie 15 godzin nieodpłatnych audycji referendalnych. Natomiast każdy oddział terenowy wyemituje 10 godzin spotów.

We wtorek w siedzibie Telewizji Polskiej w Warszawie komisja ds. koordynacji programowej audycji informacyjnych i publicystycznych dotyczących referendum z pełnomocnikami podmiotów uprawnionych przeprowadziła losowanie kolejności nadawania audycji referendalnych oraz omawiała warunki emisji spotów.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 74 podmioty ze spotami w kampanii referendalnej w TVP

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl