SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

8TV zastąpi Eska TV na multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. Eska TV nie zniknie z rynku

28 września br. 8TV, nowy kanał ZPR Media, zastąpi obecny dotąd na MUX1 kanał muzyczny Eska TV. - Eska TV nie zniknie jednak z eteru, kanał będzie dystrybuowany m.in. za pośrednictwem aplikacji mobilnej - mówi Wirtualnemedia.pl Barbara Wiśniewska-Grzesiak, dyrektor programowa 8TV.

Article

8TV rozpocznie nadawanie w środę, 28 września br. i będzie kanałem o charakterze muzyczno-rozrywkowym. Barbara Wiśniewska-Grzesiak, dyrektor programowa 8TV podkreśla w rozmowie z Wirtualnemedia.pl, że ma nadzieję, iż dzięki zamianie na MUX1 Eski TV na 8TV poszerzona zostanie grupa odbiorców. Do tej pory największą grupę widzów Eska TV stanowiły osoby w wieku 16-35 lat. ZPR Media, dzięki zaoferowaniu nowego kanału 8TV, chce przyciągnąć przed odbiorniki telewizyjne również widzów w wieku 35-45 lat.

- Zgodnie z przyznaną koncesją, nowy kanał 8TV zaoferuje widzom telewizji naziemnej bogatszą ofertę programową. 8TV będzie stacją muzyczno-rozrywkową, a to oznacza, że oprócz wideoklipów, zaproponujemy widzom także więcej, niż to miało miejsce w przypadku Eski TV, programów rozrywkowych i seriali. Będziemy pokazywać także programy poradnikowe, reality shows oraz seriale fabularne - mówi Wirtualnemedia.pl Barbara Wiśniewska-Grzesiak. W 8TV mają pojawić się także produkcje własne kanału.

Szefowa programowa 8TV zapewnia, że zamiana Eski TV na 8TV na multipleksie MUX1 nie oznacza, iż Eska TV zniknie z eteru. - Zmiana ta absolutnie nie oznacza, że rezygnujemy z Eska TV. Kanał zmienia tylko formę dystrybucji, bo młodzi ludzie już dawno nie szukają muzyki w telewizji. Środek ciężkości dystrybucji przesunie się więc na dedykowaną aplikację mobilną. Kanał Eska TV będzie dostępny także na platformach cyfrowych, kablowo-satelitarnych oraz w internecie - dodaje Wiśniewska-Grzesiak.

Eska TV nadaje od 2009 roku. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała Eska TV koncesję na nadawanie kablowo-satelitarne pod koniec czerwca br.

W lipcu br. średni miesięczny udział Eska TV w rynku telewizyjnym wyniósł 0,61 proc

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: 8TV zastąpi Eska TV na multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej. Eska TV nie zniknie z rynku

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
xm
Strzał w stopę. Beznadziejna nazwa i jeszcze "8TV będzie stacją muzyczno-rozrywkową, a to oznacza, że oprócz wideoklipów, zaproponujemy widzom także więcej, niż to miało miejsce w przypadku Eski TV, programów rozrywkowych i seriali. Będziemy pokazywać także programy poradnikowe, reality shows oraz seriale fabularne (...)" Najprostsza droga do zniechęcenia widowni i zarżnięcia oglądalności.
99 8
odpowiedź
User
Tomek
Przyznajmniej według zapowiedzi będą emitować piosenki z różnych dekad a nie jak eska tv wyłącznie aktualne przeboje a co za tym idzie przebój który był na szczycie popularności z trzy lata temu w esce idzie w zapomnienie a warto przypomimac zapomniane przeboje
31 35
odpowiedź
User
Marcin
Mam nadzieję że ESKA TV pozostanie na satelicie w formie bezpłatnej FTA bo to jeden z ciekawszych kanałów muzycznych...
27 27
odpowiedź