SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

98-letnia współwłaścicielka gazety kazała wynosić się policjantom. Zmarła dzień później

98-letnia Joan Meyer, współwłaścicielka ukazującej się w stanie Kansas gazety „Marion County Record”, używając dosadnych słów, wyzwała usiłujących przeprowadzić przeszukanie policjantów, by wynosili się z jej domu; zmarła dzień później - poinformowały we wtorek amerykańskie media.

Article

Jak podała agencja Associated Press, do incydentu doszło 11 sierpnia. Rajd policyjny objął redakcję w Marion i dom kobiety, który dzieliła z synem, współwłaścicielem dziennika Erikiem Meyerem.

"Wynocha z mojego domu. To mój dom! Nie chcę was w moim domu! Nie dotykajcie żadnej z tych rzeczy! – nakazywała kobieta sześciu przybyłym funkcjonariuszom. W pewnym momencie rzuciła wyzwanie jednemu z nich i zapytała, czy kocha go matka?

"Czy twoja matka cię kochała? Czy ty kochasz swoją matkę? Jesteś dupkiem" – oświadczyła.

Poirytowana 98-latka, która miała opinię szanowanej dziennikarki, natarła na innego stróża porządku chodzikiem, przy pomocy którego się poruszała.

"Zejdź mi z drogi, chcę zobaczyć, co oni robią" - żądała. Policji twierdzącej, że ma sądowy nakaz rewizji, odmówiła odpowiedzi na pytanie, ile komputerów jest w jej domu.

Zmarła w dzień po nalocie policji z powodu stresu

Eric Meyer zaznaczył, że matka zmarła w dzień po nalocie z powodu stresu. Zgodnie z informacją „Kansas City Star” może w tej sprawie dojść do procesu sądowego.

Zdaniem prokuratora hrabstwa Marion Joela Ensey’a policja nie miała "wystarczających dowodów" dla podjęcia akcji. Zwrócił się do sądu o zwrot wszystkich zajętych przedmiotów.

Funkcjonariusze tłumaczyli naloty przekonaniem, że reporter gazety mógł się dopuścić kradzieży tożsamości właścicielki restauracji Kari Newell. Gazeta i reporter argumentowali, że uzyskali wgląd do danych dostępnych publicznie tylko w celu znalezienia wyroku skazującego Newell za jazdę pod wpływem alkoholu w 2008 roku. Potwierdziła ona naruszenie prawa sama w trakcie otwartego posiedzenia Rady Miasta.

Dołącz do dyskusji: 98-letnia współwłaścicielka gazety kazała wynosić się policjantom. Zmarła dzień później

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl