SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

A+E Networks wprowadzi do Polski platformy SVoD z programami History i Lifetime. „Celujemy w widzów naziemnej telewizji”

Polska może być jednym z pierwszych rynków w Europie, na którym koncern A+E Networks UK uruchomi swoje dwie platformy SVoD History Vault i Lifetime Movie Club - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. - Przyglądamy się rynkowi i rozmawiamy z lokalnymi graczami. Celujemy w widzów naziemnej telewizji - tłumaczy nam Izabella Wiley, dyrektor generalna A+E Networks UK w Europie Środkowo-Wschodniej.

History Vault i Lifetime Movie Club to dwie platformy typu Subscription Video on Demand (SVoD), należące do amerykańskiego koncernu A+E Networks, które funkcjonują tylko w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Użytkownicy tych aplikacji mogą za ich pośrednictwem oglądać programy z oferty History i Lifetime, czyli dwóch wiodących kanałów nadawcy.

Jak ustalił portal Wirtualnemedia.pl, spółka A+E Networks UK chce wprowadzić do Polski obie aplikacje. - Przyglądamy się rynkowi i rozmawiamy z lokalnymi graczami - potwierdza Izabella Wiley, dyrektor generalna A+E Networks UK w Europie Środkowo-Wschodniej.

- History Vault i Lifetime Movie Club są odpowiednio sprofilowane i zaspokajające oczekiwania konsumentów nastawionych na historię i filmy. Będziemy udostępniać za ich pośrednictwem kontent wyprodukowany przez nasz koncern, który można oglądać w dowolnym momencie. Chciałabym, aby Polska była jednym z pierwszych rynków w Europie, w którym pojawią się te aplikacje. A+E Networks pracuje także już nad aplikacją z ofertą dochodzeniowo-śledczą - opisuje Izabella Wiley.

W polskiej ofercie znajdą się produkcje znane z anten History i Lifetime, a także takie, które nie trafiły dotąd do linearnej telewizji. Uruchomienie aplikacji SVoD nie oznacza wycofania kontentu od innych operatorów, np. z VoD kablówek, gdzie w ramach umów dystrybucyjnych trafiają treści A+E Networks.

- Abonenci telewizji kablowej i platformy cyfrowej płacą za dostęp do całej biblioteki VoD operatora, w tym również płacą nam za kontent History czy Lifetime. Nie ponoszą opłat transakcyjnych za jeden epizod lub cały sezon. Klienci kablówek nie będą zatem szukać niezależnie dostępu do naszych aplikacji SVoD. Celujemy w klientów, którzy mają naziemną telewizję cyfrową, ale nie są abonentami operatorów kablowych i satelitarnych, czy też tych, którzy zrezygnowali z telewizji, a chcą oglądać filmy w dowolnym, wybranym przez siebie momencie. Będą mogli to zrobić subskrybując Lifetime Movie Club lub History Vault - wyjaśnia dyrektor generalna A+E Networks UK w Europie Środkowo-Wschodniej.

Zanim platformy SVoD trafią do Polski, nadawca musi przygotować odpowiednią bibliotekę filmów i programów, która będzie interesująca dla polskiego widza, a także odpowiednio dostosować do lokalnego rynku nawigację w aplikacji. - Kalka z USA zostanie wdrożona tylko tam, gdzie ma to sens - zaznacza Wiley.

Kiedy History Vault i Lifetime Movie Club wejdą do Polski? Na to pytanie A+E Networks nie ma jeszcze konkretnej odpowiedzi. - Nie wiem, czy uda się uruchomić je jeszcze w tym roku. Na pewno dojdziemy do jakiegoś porozumienia z naszymi partnerami - podkreśla Izabella Wiley.

W marcu br. Izabella Wiley awansowała na stanowisko dyrektor generalnej A+E Networks UK w Europie Środkowo-Wschodniej. Wcześniej jako dyrektor generalna A+E Networks Poland kierowała polskim oddziałem firmy.

Dołącz do dyskusji: A+E Networks wprowadzi do Polski platformy SVoD z programami History i Lifetime. „Celujemy w widzów naziemnej telewizji”

7 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
pavv
Się uśmiałem. Oni w ogóle wiedzą co w w/w kanałach nadają? Myślą, że ludzie chcą płatnego chłamu?
odpowiedź
User
swordfish
Czy będą dostępne wszystkie sezony "Wikingów" w oryginale, z napisami i bez reklam w jakości co najmniej 1080p z dźwiękiem 5.1?
odpowiedź
User
Zenon
No dobra, liczę, że cena będzie niska, bo zbyt wielu aplikacji człowiek nie przyjmie do siebie...
odpowiedź