SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Abp Marek Jędraszewski Człowiekiem Roku Klubów „Gazety Polskiej”

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski dostanie w br. tytuł Człowieka Roku od Klubów „Gazety Polskiej”. Gala wręczenia nagród „Gazety Polskiej” odbędzie się w lutym.

Abp Marek Jędraszewski, fot. TV Trwam Article

O przyznaniu tytułu Człowieka Roku Klubów „Gazety Polskiej” decydują członkowie prawie 500 takich klubów, a także sympatycy Strefy Wolnego Słowa, do której oprócz „GP” należą m.in. „Gazeta Polska Codziennie”, Niezalezna.pl i „Nowe Państwo”.

Abp Marek Jędraszewski został wyróżniony m.in. za to, że „nie obawia się zła nazwać złem”. - Herb arcybiskupa Marka Jędraszewskiego w barwach pól tarczy herbowej nawiązuje do trzech cnót teologalnych: Wiary, Nadziei i Miłości. Wszyscy, którzy Go znają, którzy z Nim rozmawiali, wiedzą, że to człowiek niezwykłej Wiary, który daje Nadzieję i roztacza wokół swojej osoby niezwykłą Miłość do ludzi. To skromny kapłan bezgranicznie oddany Chrystusowi i Kościołowi - stwierdził w uzasadnieniu Ryszard Kapuściński, prezes Klubów „Gazety Polskiej”.

-To wielkie szczęście, że Polacy mają takiego arcybiskupa, który, nie zważając na opinię innych, nie obawia się szczerze opisywać rzeczy takimi, jakie są. Zła nazwać złem, a grzechu - grzechem - dodał.

Abp Jędraszewski o tęczowej zarazie i ekologizmie

Pod koniec grudnia w wywiadzie w Telewizji Republika abp Marek Jędraszewski ocenił, że ekologizm jest sprzeczny z nauką Kościoła katolickiego. - To zjawisko bardzo niebezpieczne, bo to nie jest tylko postacią nastolatki (chodzi o aktywistkę ekologiczną Gretę Thunberg - przyp.), to coś, co się nam narzuca, a ta aktywistka staje się wyrocznią dla wszystkich sił politycznych, społecznych - dodał.

Natomiast 1 sierpnia ub.r. w kazaniu skrytykował ruch LGBT. - Czerwona zaraza już po naszej ziemi całe szczęście nie chodzi, co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha, neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa - stwierdził. Tę wypowiedź mocno skrytykował ojciec Paweł Gużyński, po czym został wysłany przez prowincjała dominikanów na trzytygodniową pokutę.

Natomiast we wrześniu Kuria Metropolitalna w Krakowie zwolniła trzy pracownice biura prasowego, zaznaczając, że są one niezamężne. - Pozostałe osoby, które w życiu prywatnym jako matki tworzą wraz ze swymi mężami katolickie rodziny, nadal pozostają pracownikami Biura Prasowego - stwierdzono. Zwolniona szefowa biura Joanna Adamik stwierdziła, że arcybiskup krakowski Marek Jędraszewski od dawna znał jej sytuację rodzinną i nie zgłaszał zastrzeżeń.

W ub.r. tytuł Człowiek Roku Klubów „Gazety Polskiej” otrzymał wiceprezes IPN-u Krzysztof Szwagrzyk. Natomiast w tym roku Człowiekiem Roku „Gazety Polskiej” został prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Według danych ZKDP w październiku ub.r. średnia sprzedaż ogółem „Gazety Polskiej” wynosiła 20 952 egz., o 16,7 proc. mniej niż rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Abp Marek Jędraszewski Człowiekiem Roku Klubów „Gazety Polskiej”

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Piotr
pajac przebrany w kolorowa sukiennke ze smieszna czapka na glowie


Tak właśnie wygląda "argumentacja pełna szacunku" przeciwników Kościoła.
11 10
odpowiedź
User
Krasnolud
...podczas cyklu spotkań „Dialogi z arcybiskupem” odbędzie się panel „„Tęczowa zaraza – jak z nią walczyć? Rzecz o LGBT”. 15 października, godz. 20.15. Bazylika oo. Jezuitów, Najświętszego Serca Pana Jezusa, ul. Kopernika 26. Tak właśnie wygląda "argumentacja pełna szacunku" zwolenników Arcybiskupa..
10 9
odpowiedź
User
nico
oby więcej takich arcybiskupów, a już niedługo w kościołach nie będze żywej duszy
13 6
odpowiedź
User
Piotr
...podczas cyklu spotkań „Dialogi z arcybiskupem” odbędzie się panel „„Tęczowa zaraza – jak z nią walczyć? Rzecz o LGBT”. 15 października, godz. 20.15. Bazylika oo. Jezuitów, Najświętszego Serca Pana Jezusa, ul. Kopernika 26. Tak właśnie wygląda "argumentacja pełna szacunku" zwolenników Arcybiskupa..


Określenie "Tęczowa zaraza" dotyczy nowego wcielenia Marksizmu, czyli ideologii, a nie konkretnych osób oszukanych nią.
Niestety przeciwnicy arcybiskupa zamiast merytorycznej dyskusji stosują wyzwiska i agresję.
6 10
odpowiedź
User
Sylwia
Brawo!
6 6
odpowiedź