SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Abp Marek Jędraszewski Człowiekiem Roku Klubów „Gazety Polskiej”

Metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski dostanie w br. tytuł Człowieka Roku od Klubów „Gazety Polskiej”. Gala wręczenia nagród „Gazety Polskiej” odbędzie się w lutym.

Abp Marek Jędraszewski, fot. TV TrwamArticle

O przyznaniu tytułu Człowieka Roku Klubów „Gazety Polskiej” decydują członkowie prawie 500 takich klubów, a także sympatycy Strefy Wolnego Słowa, do której oprócz „GP” należą m.in. „Gazeta Polska Codziennie”, Niezalezna.pl i „Nowe Państwo”.

Abp Marek Jędraszewski został wyróżniony m.in. za to, że „nie obawia się zła nazwać złem”. - Herb arcybiskupa Marka Jędraszewskiego w barwach pól tarczy herbowej nawiązuje do trzech cnót teologalnych: Wiary, Nadziei i Miłości. Wszyscy, którzy Go znają, którzy z Nim rozmawiali, wiedzą, że to człowiek niezwykłej Wiary, który daje Nadzieję i roztacza wokół swojej osoby niezwykłą Miłość do ludzi. To skromny kapłan bezgranicznie oddany Chrystusowi i Kościołowi - stwierdził w uzasadnieniu Ryszard Kapuściński, prezes Klubów „Gazety Polskiej”.

-To wielkie szczęście, że Polacy mają takiego arcybiskupa, który, nie zważając na opinię innych, nie obawia się szczerze opisywać rzeczy takimi, jakie są. Zła nazwać złem, a grzechu - grzechem - dodał.

Abp Jędraszewski o tęczowej zarazie i ekologizmie

Pod koniec grudnia w wywiadzie w Telewizji Republika abp Marek Jędraszewski ocenił, że ekologizm jest sprzeczny z nauką Kościoła katolickiego. - To zjawisko bardzo niebezpieczne, bo to nie jest tylko postacią nastolatki (chodzi o aktywistkę ekologiczną Gretę Thunberg - przyp.), to coś, co się nam narzuca, a ta aktywistka staje się wyrocznią dla wszystkich sił politycznych, społecznych - dodał.

Natomiast 1 sierpnia ub.r. w kazaniu skrytykował ruch LGBT. - Czerwona zaraza już po naszej ziemi całe szczęście nie chodzi, co wcale nie znaczy, że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha, neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa - stwierdził. Tę wypowiedź mocno skrytykował ojciec Paweł Gużyński, po czym został wysłany przez prowincjała dominikanów na trzytygodniową pokutę.

Natomiast we wrześniu Kuria Metropolitalna w Krakowie zwolniła trzy pracownice biura prasowego, zaznaczając, że są one niezamężne. - Pozostałe osoby, które w życiu prywatnym jako matki tworzą wraz ze swymi mężami katolickie rodziny, nadal pozostają pracownikami Biura Prasowego - stwierdzono. Zwolniona szefowa biura Joanna Adamik stwierdziła, że arcybiskup krakowski Marek Jędraszewski od dawna znał jej sytuację rodzinną i nie zgłaszał zastrzeżeń.

W ub.r. tytuł Człowiek Roku Klubów „Gazety Polskiej” otrzymał wiceprezes IPN-u Krzysztof Szwagrzyk. Natomiast w tym roku Człowiekiem Roku „Gazety Polskiej” został prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Według danych ZKDP w październiku ub.r. średnia sprzedaż ogółem „Gazety Polskiej” wynosiła 20 952 egz., o 16,7 proc. mniej niż rok wcześniej.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Abp Marek Jędraszewski Człowiekiem Roku Klubów „Gazety Polskiej”

14 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Piotr
pajac przebrany w kolorowa sukiennke ze smieszna czapka na glowie


Tak właśnie wygląda "argumentacja pełna szacunku" przeciwników Kościoła.
odpowiedź
User
Krasnolud
...podczas cyklu spotkań „Dialogi z arcybiskupem” odbędzie się panel „„Tęczowa zaraza – jak z nią walczyć? Rzecz o LGBT”. 15 października, godz. 20.15. Bazylika oo. Jezuitów, Najświętszego Serca Pana Jezusa, ul. Kopernika 26. Tak właśnie wygląda "argumentacja pełna szacunku" zwolenników Arcybiskupa..
odpowiedź
User
nico
oby więcej takich arcybiskupów, a już niedługo w kościołach nie będze żywej duszy
odpowiedź