SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Inicjatywa "Ad Goes Green" wchodzi na plany produkcyjne

Klub Producentów Reklamowych SAR rusza z kolejnymi działaniami dotyczącymi inicjatywy "Ad Goes Green". W ramach projektu zostały właśnie opublikowane proekologiczne wytyczne do pracy na planach produkcji reklamowych.

Article

Głównym założeniem jest wspólne  wdrażanie, testowanie i udoskonalanie tych wytycznych przez branżę, po to aby finalnie powstały normy, które pomogą tak modyfikować proces przygotowania i realizacji filmu aby był bardziej ekologiczny.

Wraz z kontynuacją projektu zbiegło się ważne dla „zielonej produkcji” wydarzenie: podpisanie porozumienia na rzecz zrównoważonej produkcji audiowizualnej – Film dla klimatu. 21 września br. na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, KPR SAR zostało sygnatariuszem porozumienia. 

Ambasadorzy Ad Goes Green

Ad Goes Green przedstawił także pierwszych ambasadorów projektu: Katarzyna Radziszewskaja (F25), Adam Habielski (Papaya Films), Katarzyna Bryłka (Dynamo Film), Marcelina Ostrowska OTO Film, Magdalena Drapała (Lemon) i Klaudia Kwiasowska (Graffiti Films). Poprzez ograniczenie zużycia materiałów i zasobów na każdym etapie produkcji, ambasadorzy sprawdzają które rozwiązania faktycznie mają zastosowanie, a które wymagają dopracowania.

SAR rozwija inicjatywę "Ad Goes Green " od listopada 2019 roku. Jej celem jest wypracowane praktyk gotowych do zaimplementowania przez wszystkie podmioty zaangażowane w proces powstawania filmu reklamowego: reklamodawców, agencje kreatywne, producentów, twórców, ekipy filmowe i firmy świadczące specjalistyczne usługi na rzecz filmu.

- Dzięki "Ad Goes Green" chcemy stworzyć platformę wymiany wiedzy między tymi, którzy działają na rzecz eko zmiany w swoich organizacjach. To oni stanowią prawdziwy zasób projektu i zdecydują o jego przyszłości oraz powodzeniu. Chcemy, by "Ad Goes Green" jako idea łączyła środowisko reklamowe, a dzięki wypracowanym standardom wszyscy uczestnicy procesu – zamawiający, realizujący czy współtworzący – zyskali narzędzia, dzięki którym będą zmniejszać wpływ swojej działalności na środowisko - podsumował Julian Dworak, dyrektor KPR.

Dołącz do dyskusji: Inicjatywa "Ad Goes Green" wchodzi na plany produkcyjne

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl