SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

GroupM: Reklamodawcy w Polsce chcą "targetowanej telewizji"

Addressable TV jest obiecującym i mocno wyczekiwanym przez marketerów rozwiązaniem reklamowym - wynika z badania GroupM zrealizowane wśród polskich top-reklamodawców. Ich zdaniem „targetowana telewizja” znajdzie zastosowanie wśród wszystkich, nie tylko niszowych czy regionalnych marek.

fot. Shutterstock.comArticle

Badanie GroupM pokazuje, że 9 na 10 top marketerów liczy na pojawienie się addressable TV w Polsce. Ta możliwość bardziej selektywnego dotarcia do ściślej zdefiniowanych grup konsumentów byłaby, zdaniem większości respondentów, atrakcyjna dla wszystkich marek. Tylko odpowiednio 3 i 6 proc. badanych uznało, że addressable TV to propozycja przede wszystkim dla niszowych lub regionalnych brandów.

Eksperci wskazują, że zainteresowanie addressable TV wiąże się z kluczową dla budowania wizerunku i sprzedaży klientów rolą telewizji, która jednocześnie nie daje obecnie dużej swobody przy targetowaniu czy elastycznym reagowaniu na sytuację rynkową.


Reklamodawcy dość nisko ocenili aktualne możliwości targetowania kampanii telewizyjnych, na tle innych mediów, przede wszystkim – cyfrowych.

"Wprowadzenie addressable TV mogłoby wiązać się ze sporymi korzyściami dla TV"

- Nasze badanie pokazało duże zainteresowanie innowacjami w obrębie reklamy TV. Telewizja wciąż utrzymuje w Polsce świetną pozycję, ale i doświadcza niekorzystnych, szczególnie wśród młodych publiczności, trendów. A do tego pod względem możliwości planowania czy optymalizacji, pozostaje daleko za światem mediów cyfrowych - mówi Izabela Albrychiewicz, prezes GroupM.

Jej zdaniem wprowadzenie addressable TV w obrębie linearnej TV mogłoby wiązać się ze sporymi korzyściami dla TV - zarówno w sensie komercyjnym, jak i wizerunkowym.

- Świadomi ograniczeń, natury technologicznej i prawnej, bardzo kibicujemy więc temu rozwiązaniu. Reklamodawcy, jak pokazuje nasze badanie, również. Trzech na czterech marketerów twierdzi, że akceptowalna byłaby dla nich zmiana wyceny czasu reklamowego, w którym całościowy budżet kampanii mógłby być niższy, ale już koszt dotarcia do ściślej sprecyzowanych grup większy - dodaje szefowa GroupM.

Badanie realizowane było w maju 2020 r. metodą wywiadów internetowych wśród 50 polskich top reklamodawców.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: GroupM: Reklamodawcy w Polsce chcą "targetowanej telewizji"

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Analityk
Serio procentujecie z n=50 :), to ile to jest 1%? :)
odpowiedź
User
Placek
Serio procentujecie z n=50 , to ile to jest 1%?


A gdzie masz napisane, że n=50? :)
Jest tylko podane, że 50 top polskich reklamodawców wzięło w nim udział.
odpowiedź
User
kazimierz
adresowana Tv to kotlet odgrzewany już od kilku lat w Polsce, aż dziwne, że poświęca się czas na takie badania, gdzie nie ma u nas zupełnie środowiska do wprowadzenia tego.
Ciekawe, niższy budżet, wyższy koszt dotarcia. Ciekawe jak sprzedaż.
odpowiedź