SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Afera mailowa. Ponad 5 tys. publikacji w mediach, większość negatywna

W mediach tradycyjnych od wybuchu afery mailowej pojawiło się 5038 publikacji na jej temat. 75 proc. miało wydźwięk negatywny, reszta neutralny - wynika z analizy Press-Service Monitoring Mediów dla Wirtualnemedia.pl. Wyłącznie w negatywnym tonie mówiono i pisano o sprawie w Onecie, Wyborcza.pl czy TVN24, a neutralnie - w Polskim Radiu, Polsat News, Wpolityce.pl czy TVP Info.

Michał Dworczyk, fot. KPRMArticle

W czerwcu serwis Poufnarozmowa.com ujawnił pierwsze screeny pochodzące rzekomo ze skrzynki szefa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michała Dworczyka – od tego czasu publikuje je regularnie, ostatnio m.in. z mailami instruującymi jak pouczać prezesa PAP, zawierającymi dewizę Waffen SS czy odpowiedzi na pytania dziennikarza „Gazety Wyborczej”.

Ponad 5 tys. publikacji o aferze mailowej

Jak dla Wirtualnemedia.pl wyliczył Press-Service Monitoring Mediów, od 8 czerwca, kiedy ukazały się pierwsze informacje, do 28 października w mediach tradycyjnych pojawiło się 5038 publikacji o sprawie. Ponad 3/4 w internecie (3809 publikacji), 14 proc. w radiu (699), 6 proc. w telewizji (315) i 4 proc. w prasie (215).

W mediach społecznościowych o temacie pojawiło się 21 520 wpisów.

Większość publikacji, prawie 86 proc., miała wydźwięk negatywny, a reszta neutralny. W krytycznym tonie utrzymana była lwia część radiowych (89 proc.) i internetowych (88 proc.) przekazów. 67 proc. telewizyjnych materiałów i 63 proc. artykułów w prasie również miało negatywny wydźwięk.

 

Najczęściej o sprawie pisał Onet (218 publikacji na Onet.pl i 200 na Wiadomosci.onet.pl), TVN24 (185 publikacji w telewizji i 73 w Tvn24.pl), Wyborcza.pl (104), Radio Tok FM (86), Polskieradio24.pl (77), Wiadomosci.wp.pl (76), Wiesci24.pl (69), Fakt.pl (67) i Wiadomosci.gazeta.pl (66).

 

Kto najwięcej w mediach informował o aferze mailowej

O aferze mailowej publikacje pojawiły się także na agregujących treści innych mediów serwisach Msn.com (240), Bomega.pl (204), Poland.shafaqna.com (113), Aktualnosci24.com (106) i Theworldnews.pl (94).

 

Wszystkie publikacje w Onecie, TVN24, Wyborcza.pl i Radiu Tok FM miały negatywny wydźwięk. Przekazy opisujące sprawę w neutralnym tonie najczęściej pojawiały się w mediach rządowych (Polskieradio24.pl – 77, Polskie Radio 24 – 37, TVP Info – 35, Polskieradio.pl – 33, Polskie Radio Program Pierwszy – 13) oraz na Wiadomosci.wp.pl (47), Polsat News (46) i Polsatnews.pl (20), Wpolityce.pl (42) oraz Wprost.pl (26).

Dołącz do dyskusji: Afera mailowa. Ponad 5 tys. publikacji w mediach, większość negatywna

3 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
...
w Polskim Radiu, Polsat News, Wpolityce.pl czy TVP Info.

Ale ekipa obok Polsat News. Co za upadek...
odpowiedź
User
kolak patolik
Kolejna afera jest przykładem, że w obecnych czasach władza może sobie pozwolić na baaaardzo wiele.
Upartyjnienie niemal wszystkiego przynosi efekty. NEOKOMUNA.
odpowiedź
User
AS
Każdy teflon się kiedyś zużywa i jest to wprost proporcjonalne do poziomu inflacji :)
odpowiedź