SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Agata Kasprolewicz zwolniona z Polskiego Radia

Po ośmiu miesiącach od zawieszenia jej, szefostwo Polskiego Radia w poniedziałek zwolniło z pracy dziennikarkę i wydawczynię Agatę Kasprolewicz. Dano jej trzymiesięczny okres wypowiedzenia - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Agata Kasprolewicz Article

Informację o jej zwolnieniu potwierdziła nam Agata Kasprolewicz, przy czym zaznaczyła, że w obecnej chwili chciałaby powstrzymać się od jakichkolwiek komentarzy. Kasprolewicz została odsunięta od anteny w lipcu 2019 roku, kiedy to kierownictwo Polskiego Radia zmieniło strukturę wewnętrzną i zlikwidowało naczelne redakcje publicystyki międzynarodowej.

Kasprolewicz pracowała właśnie w tej redakcji, nie została przydzielona do zespołu żadnej stacji. Z dnia na dzień dyrekcja zdecydowała, że dziennikarka nie będzie już prowadziła żadnych programów, w jej obronie stanęli pracownicy rozgłośni, żądając uzasadnienia tej decyzji i przywrócenia jej na antenę. Rzeczniczka prasowa Polskiego Radia, Ewelina Steczkowska, na nasze pytanie o przyczyny rozwiązania umowy z , odpowiedziała: „Zgodnie z ogólnie przyjętymi standardami korporacyjnymi Polskie Radio nie komentuje spraw personalnych i relacji z pracownikami i współpracownikami - zarówno z obecnymi, jak i byłymi”.

Szczątkowe wyjaśnienia w tej sprawie uzyskał Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar. Pod koniec ub.r. zwrócił się do ówczesnej dyrektor radiowej Jedynki Agnieszki Kamińskiej (od stycznia prezes Polskiego Radia) z pytaniem o powody odsunięcia od anteny Agaty Kasprolewicz. - Pani Kasprolewicz nie była pracownikiem Programu I, w związku z czym kwestie związane z jej zatrudnieniem nie leżą w gestii dyrekcji anteny. Pana interwencję w niniejszej sprawie można odebrać jako próbę nacisku na politykę redakcyjną rozgłośni publicznej, pomimo braku jakichkolwiek podstaw - odpowiedziało Polskie Radio.

Agata Kasprolewicz z Polskim Radiem była związana przez kilkanaście lat, a przez siedem była zatrudniona na etacie. W ostatnich tygodniach współpracuje z innym zwolnionym z publicznego radia dziennikarzem Dariuszem Rosiakiem przy tworzeniu jego podcastu.

Także w poniedziałek okazało się, że radiowa Trójka nie przedłużyła umowy z Anną Gacek, która przez 19 lat była związana z rozgłośnią.

Polskie Radio w 2018 r. osiągnęło wzrost wpływów sprzedażowych o 12,96 proc. do 336,53 mln zł oraz 15,3 mln zł zysku netto (wobec 2,79 mln zł rok wcześniej). 69 proc. przychodów spółki pochodziło z abonamentu i związanej z nim rekompensaty, na koniec roku nadawca zatrudniał 1 285 pracowników etatowych, o 30 więcej niż przed rokiem.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agata Kasprolewicz zwolniona z Polskiego Radia

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
wesz pisuariańska
powiem tak: nie ma k...stwa którego nie uczynią pisowscy komuniści
42 13
odpowiedź
User
Babcia Mówi
Żadnych zwolnień nie będzie...

Ile jest warte słowo Kamińskiej?
37 4
odpowiedź
User
Robert
To, co ten PiS wyrabia, w głowie się nie mieści!
34 9
odpowiedź
User
znajdzie pracę
jeśli jest dobrym fachowcem , bez trudu znajdzie jeszcze lepszą pracę!
20 5
odpowiedź
User
Gość X
Przywrócić ją i to natychmiast. Gacek też, Łasickiego, Wojtalczyk, Klewiado, Osysko, Gzyla, Gizę, Rosiaka, Kociszewskiego, Orzecha, Ławnickiego, Spór, Zadrożną, Olędzkiego.
29 8
odpowiedź