SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

FCB kończy współpracę z Bridge2Fun, tworzy nową agencję z Tomaszem Pawlikowskim na czele

Sieć reklamowa FCB zakończyła po ponad czterech latach współpracę na polskim rynku współpracę z agencją Bridge2Fun. Uruchamia agencję FCB&Milkman, wspieraną przez Tomasza Pawlikowskiego, przez wiele lat związanego z agencją Leo Burnett (Publicis Groupe).

Tomasz PawlikowskiArticle

Nowo utworzona agencja kreatywna FCB&theMilkman specjalizuje się w całkowicie zintegrowanym podejściu do marketingu, wykorzystującym media, e-commerce, zaawansowane możliwości produkcyjne, a także narzędzia transformacji globalnego zrównoważonego rozwoju.

Agencja FCB&theMilkman będzie teraz wyłącznym partnerem sieci kreatywnej FCB w Polsce. Dotychczas współpracowała z Bridge2Fun - pod koniec 2017 roku działającą na polskim rynku agencję FCB Warsaw przejęła Grupa 4Fun i połączyła ją z agencją Bridge2Fun. Powstała z tego agencja FCB Bridge2Fun, która działała jako agencja afiliacyjna FCB w Polsce. Teraz zdecydowano o zakończeniu współpracy.

W FCB&theMilkman Tomasz Pawlikowski, Małgorzata Drozdowska i Agnieszka Klimczak

Agencją FCB&Milkman będzie zarządzał Tomasz Pawlikowski, przez ponad 30 lat związany z Publicis Groupe. Pracował m.in. w agencjach Leo Burnett i Saatchi&Saatchi. Rozstał się z grupą na początku 2021 roku. Pracował tam dla ponad 100 klientów - zarówno w regionie CEE, jak i na świecie.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W zespole FCB&theMilkman są Małgorzata Drozdowska i Agnieszka Klimczak, które jako creative partners wracają do FCB. Były pierwszymi dyrektorkami kreatywnymi, laureatkami nagrody Cannes Lion dla polskiego biura FCB w 2015 roku.

- FCB&theMilkman stawia na strategicznie prowadzone kreatywne podejście do wszystkich klientów i konsumentów, odpowiadające na wszystkie współczesne wyzwania, w tym zmieniające świat w sposób zrównoważony. Wierzymy, że marki i ludzi łączy nierozerwalna więź. Jakość i uczciwość tej relacji jest kluczem do świata jutra. Tylko poprzez odpowiednią komunikację tego równania, marki mogą rozwijać się, dodając nową wartość do tej relacji. Dziś jest to jeszcze ważniejsze, ponieważ świat szybko się zmienia, inspirowany zarówno innowacyjnością, jak i zrównoważonym rozwojem. Bycie częścią rodziny FCB pomoże nam rozwinąć naszą inicjatywę w czasie, gdy klienci zwracają się do nas po wsparcie na drodze transformacji - dodaje Tomasz Pawlikowski.

W komunikacie podano, że FCB&theMilkman zaczyna już współpracę z kilkoma klientami. Ich nazw nie ujawniono.

- Włączenie &theMilkman do rodziny FCB jest mocnym świadectwem naszej chęci do rozwoju w Polsce i poza jej granicami, jako kolejny wspaniały przykład naszej obecności w regionie - uzasadnia Luis Dias, globalny partner i dyrektor generalny FCB International. - Z Małgorzatą Drozdowską, Agnieszką Klimczak i Tomaszem Pawlikowskim na pokładzie to nie może być nic innego jak tylko sukces. Jesteśmy również podekscytowani dopasowaniem osobowości między obiema organizacjami, które mają tę samą silną wiarę w zdolność do kreatywności i wprowadzania pozytywnych zmian we wszystkich aspektach życia - podkreśla.

Bridge2Fun będzie nadal działać niezależnie na rynku, koncentrując się na zwiększaniu swojej specjalizacji w marketingu empirycznym i młodzieżowym. FCB zaznacza, że ta oferta różni się od kierunku zainteresowań FCB Global, i to doprowadziło do rozstania.

Dołącz do dyskusji: FCB kończy współpracę z Bridge2Fun, tworzy nową agencję z Tomaszem Pawlikowskim na czele

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Gru
Czy Baran już beczy? :D
odpowiedź
User
Jak baran beknie to zerwie beret z głowy. A tutaj widać idzie młodość…
odpowiedź
User
Krzyc
A to szczwane lisice😄
odpowiedź