SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agnieszka Burzyńska pożegnała się z "Faktem". W “Fakt LIVE” nowy gospodarz

Dziennikarka polityczna Agnieszka Burzyńska nie pracuje już w “Fakcie” - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl. - Rozstaliśmy się za porozumieniem stron i w dobrej atmosferze. Przede mną są nowe wyzwania - mówi nam Burzyńska. Zamiast niej program “Fakt LIVE” prowadzi Jan Kwietniewski.

Agnieszka BurzyńskaArticle

- To była wspólna decyzja: Agnieszka Burzyńska zakończyła współpracę z “Faktem” 27 listopada - powiedziała portalowi Wirtualnemedia.pl Agnieszka Skrzypek-Makowska, zastępca dyrektora komunikacji korporacyjnej w Ringier Axel Springer Polska. 

- Rozstaliśmy się za porozumieniem stron i w dobrej atmosferze. Przede mną są nowe wyzwania - mówi nam Agnieszka Burzyńska. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się w redakcji, że nowy naczelny “Faktu” Michał Wodziński planuje połączyć zespoły gazety i Faktu.pl. 

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

Od ostatniego piątku codzienne rozmowy z politykami i ekspertami przejął po niej Jan Kwietniewski. 

Burzyńska zniknęła z podcastu “Stan po burzy”

Agnieszka Burzyńska z „Faktem” związana była od wiosny 2016 roku. Początkowo pracowała w dziale politycznym dziennika, a w połowie 2019 roku przeszła do działu opinii. Od kwietnia 2019 do lipca 2022 roku współprowadziła w Onecie podcast „Stan po burzy”, a następnie „Fakt Live”. 

W lipcu ub.r. Burzyńska została zawieszona przez naczelnych „Faktu” i Onetu z powodu „potencjalnego konfliktu interesów”. Wcześniej pojawiały się doniesienia o prywatnej relacji dziennikarki z jednym z polityków opozycji. 

Czytaj także: Burzyńska pozwała Pereirę i TVP.info. Rusza proces 

Burzyńska skomentowała oświadczenie krótkim wpisem w mediach społecznościowych. „Jeśli chodzi o konflikt interesów? Wszystkie rozmowy są w internecie” - podkreśliła. W sierpniu ub.r. dziennikarka ostatecznie zniknęła z podcastu „Stan po Burzy”, który prowadziła z Andrzejem Stankiewiczem z Onetu, natomiast dalej prowadziła wywiady z politykami na portalu Fakt.pl. - Po otrzymaniu od Agnieszki Burzyńskiej oświadczenia potwierdzającego formalny konflikt interesów, redaktorzy naczelni „Faktu" i Onetu przeprowadzili analizę edytoriali. Nie stwierdzono, by ów konflikt rzutował na treści tworzone przez redaktor Burzyńską w ramach jej dziennikarskiej pracy – przekazała nam wówczas Agnieszka Skrzypek-Makowska, szefowa komunikacji zewnętrznej spółki.

W przeszłości Agnieszka Burzyńska pracowała m.in. w RMF FM, tygodniku „Wprost” oraz serwisie Kulisy24.pl.

Czytaj też: Michał Wodziński zaczął kierować "Faktem". Dziękuje redakcji za “ciepłe przyjęcie”

Michał Wodziński kieruje redakcją „Faktu od początku listopada. Natomiast z początkiem grudnia stanowisko wicenaczelnego objął Michał Piasecki, odpowiada za obszar internetowy, m.in. dalszy rozwój portalu Fakt.pl.

Według badania Mediapanel we wrześniu br. portal „Faktu”, jako strona www i aplikacja mobilna, zanotował 9,03 mln użytkowników oraz 12 minut i 8 sekund przeciętnego czasu korzystania.

Dołącz do dyskusji: Agnieszka Burzyńska pożegnała się z "Faktem". W “Fakt LIVE” nowy gospodarz

18 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Adrian
Jej program był robiony w taki sposób, żeby nikt go nie oglądał i żeby odeszła.
odpowiedź
User
Jasne
To jedna z setek tak zwanych funkcjonariuszy medialnych ka. Łolicji uby. Watelskiej
odpowiedź
User
Nsnsns
Kulisy sprzedajna szzmata ją zniszczył.
odpowiedź