SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agnieszka Pomaska wygrała kolejny proces z hejterem. „Będę walczyła z tymi, którzy mnie obrażają”

Posłanka Agnieszka Pomaska (PO) wygrała proces karny z mężczyzną, który obrażała ją na Twitterze. - To moje czwarte zwycięstwo przed sądem i dowód, że o swoje można, a nawet trzeba walczyć - mówi portalowi Wirtualnemedia.pl.

Agnieszka Pomaska, fot. K. MystkowskiArticle

Skazany w pierwszej instancji mężczyzna musi zapłacić 1500 zł grzywny i 220 zł kosztów sądowych. - Chciałabym żeby to była przestroga zwłaszcza dla tych, którzy hejt stosują wobec słabszych, nie tylko wobec osób publicznych. Wobec tych, którzy nie mają możliwości się bronić. Odpowiedzialność za słowo dotyczy każdego - komentuje Agnieszka Pomaska.

Sprawa zaczęła się w styczniu 2019 roku. „Pomaska to nie jest kobieta tylko podpaska i trzeba ją ogolić na łyso żeby wyglądała jak Kropiwnicki” - napisał na Twitterze 23-letni mężczyzna, komentując jedno z sejmowych wystąpień parlamentarzystki.

- Akurat byłam na sejmowej mównicy, kiedy się to pojawiło w sieci. Powiedziałam o tym wpisie z mównicy i sprawę wszczęto z urzędu - informuje Pomaska w rozmowie z Wirtualnemedia.pl. Sprawa trafiła do prokuratury, a następnie do Sądu Rejonowego w Nisku. Sąd zdecydował we wtorek, że mężczyzna dopuścił się znieważenia posłanki (art. 216 par. 2 Kodeksu karnego) i skazał go na karę grzywny w wysokości 100 dziennych stawek - po 15 zł każda (1500 zł) oraz uregulowanie kosztów sądowych w wysokości 220 zł. Wyrok nie jest prawomocny.

Zdaniem posłanki, wyrok powinien wprawdzie być przestrogą, ale wcale nie jest pewne, że tak się stanie. - To jest już moja czwarta sprawa sądowa wygrana z hejterami. Ale czy ostatnia? Nie mam tej pewności. Chciałabym czasem odpuścić, ale wybrałam inną drogę i będę walczyła z tymi, którzy mnie obrażają i pomawiają - mówi nam Agnieszka Pomaska.

Posłanka zaznaczyła, że notuje bardzo dużo obraźliwych wpisów pod swoim adresem, podobnych do tego, jaki był przedmiotem ostatniego procesu. - Zawsze wiem, kiedy pojawiam się w tzw. „Wiadomościach”, bo wtedy jest tego bardzo dużo. Telewizja Publiczna bardzo nakręca takie działania wobec polityków opozycji. Nie jestem wyjątkiem. Prezydenta Adamowicza traktowali tak samo - stwierdziła.

Agnieszka Pomaska posłanką od 2009 roku (objęła wtedy mandat po wybraniu Jarosława Wałęsy do Parlamentu Europejskiego), pod koniec 2017 roku została członkiem zarządu krajowego Platformy Obywatelskiej.

Walka z hejtem ma sens

Jak już informowaliśmy kilka dni temu dziennikarz i tłumacz Filip Łobodziński wygrał proces w sądzie pierwszej instancji z internautką, która zarzuciła mu niesamodzielne tłumaczenia tekstów Boba Dylana w książce „Duszny kraj”. - Jako tłumacz jestem obarczony dużą odpowiedzialnością, moja praca musi więc być objęta ochroną - stwierdza Łobodziński w rozmowie z Wirtualnemedia.pl.

Dołącz do dyskusji: Agnieszka Pomaska wygrała kolejny proces z hejterem. „Będę walczyła z tymi, którzy mnie obrażają”

2 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
.
Sprawa zaczęła się w styczniu 2019 roku...

ws dupereli kasta działa szybciutko. Gorzej jeśli chodzi o niewypłacanie należności podwykonawcom „autostrad” Nowaka.

A co do Pomaskiej... noc cóż, ustrzeliwuje zwyczajnych frustratów. Nikt normlany nie,. grozi komuś ani w sieci, ani poza nią
Ona jest trzecim gartniturem w PO, więc takie eventy to sposób by o sobie przypomnieć. Efektów pracy komisji, której przewodniczyła jakoś mało kto pamięta.
odpowiedź
User
Cynk
Nadzwyczajna jasta na się dobrze
odpowiedź