SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Sąd: wicenaczelna dzienników Polska Press winna zniesławienia szefa OMZRiK, sprawa umorzona na 2 lata

Sąd Okręgowy w Białymstoku prawomocnie uznał Agnieszkę Siewiereniuk-Maciorowską winną zniesławienia Konrada Dulkowskiego, szefa Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. Równocześnie postępowanie zostało umorzone warunkowo na dwa lata.

Agniszka Siewiereniuk-Maciorowska (screen: YouTube/Dzień Dobry Białystok)Article

- Sąd podkreśla, że oskarżona dopuściła się przestępstwa, a jeśli w okresie próby dopuści się go ponownie poniesie pełną odpowiedzialność karną - stwierdził sędzia w uzasadnieniu ustnym wyroku, cytowany przez Konrada Dulkowskiego.

Według niego Siewiereniuk-Maciorowska podczas rozprawy stwierdziła: „Powiedziałam, że Konrad Dulkowski jest prezesem szczujni, bo tak uważam!”.

Na rozprawie była obecna ekipa reporterska TVP Info. Dulkowski podkreślił, że Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska „przed kamerą dała popis”. - Rozpłakała się nad swoim losem mówiąc, że w trakcie procesu zmarł jej ojciec. (…) Potem sięgnęła po kolejny argument podnoszony przez nią nie po raz pierwszy - jej alergię, z powodu której ma bąble na dłoniach i stopach. Przed sądem zaproponowała, że może pokazać zmiany skórne na plecach. Sąd nie skorzystał z tej propozycji. Bo, ponownie, jaki to ma związek ze sprawą? - opisał.

 

Siewiereniuk-Maciorowska została oskarżona przez Dulkowskiego z art. 212 Kodeksu karnego za artykuły o nim, które w 2018 roku opublikowała w serwisie Dzień Dobry Białystok.

- Proces trwał od wielu miesięcy bo Maciorowska nie stawiała się na rozprawy, przysyłając usprawiedliwienia. W jednym z nich twierdziła, że jest zajęta bo musi relacjonować sytuację na granicy z Białorusią. Tymczasem brała udział w nagrywaniu filmików w swoim mieszkaniu zamieszczanych potem na YouTube - opisywał Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Na początku br. sąd pierwszej instancji uznał Siewiereniuk-Maciorowską za winna i umorzył warunkowo sprawę na dwa lata.

Pod koniec ub.r. Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska przegrała ostatecznie - w postępowaniu kasacyjnym przed Sądem Najwyższym - proces cywilny o ochronę dóbr osobistych wytoczony jej przez Konrada Dulkowskiego.

W myśl prawomocnego wyroku sądowego musi przeprosić szefa OMZRiK za dwa teksty, które ukazały się 11 i 12 stycznia 2018 r. na portalu Dzień Dobry Białystok. Pisała w nich m.in. „Manipulacja i kłamstwo sposobem na życie. Czy tak działa OMZRiK?”

Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska od ponad roku w Polska Press

W październiku ub.r. Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska została wicenaczelną wydawanych przez Polska Press dzienników: „Kuriera Porannego” i „Gazety Współczesnej”.

Wcześniej m.in. była redaktor naczelną serwisu Dzień Dobry Białystok (Ddb24.pl) oraz prowadziła na YouTube program „Przedpiątek”.

Od kilku lat Siewiereniuk-Maciorowska jest regularnym gościem TVP Info (głównie programu „Jedziemy”) i stacji Polskiego Radia, gdzie komentuje wydarzenia polityczne.

Dołącz do dyskusji: Sąd: wicenaczelna dzienników Polska Press winna zniesławienia szefa OMZRiK, sprawa umorzona na 2 lata

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
No
Demokratyczny wolny kraj sąd sądem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie.
odpowiedź
User
No gdzie
Gdzie jest założyciel tego ośrodka.
odpowiedź
User
Rozbawiony
Po co zniesławiać Dulkowskiego, jak można napisać, że poprzedni szef OMZRiK jest prawomocnie skazany na dwa lata więzienia i poszukiwany listem gończym przez policję. Dla porównania - Owsiak ma już kilka wyroków, ale nie więzienia.
odpowiedź