SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agnieszka Woźniak-Starak poprowadzi „Big Brothera” w TVN7. „Widzowie z dużym wpływem na Dom”

Stacja TVN7 przygotowuje na wiosnę reality-show „Big Brother” z udziałem wybranych w castingu uczestników. Emisja programu rozpocznie się w połowie marca br., a główną prowadzącą będzie Agnieszka Woźniak-Starak - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Agnieszka Woźniak-StarakArticle

W listopadzie ub.r. portal Wirtualnemedia.pl informował, że kierownictwo programowe Grupy TVN Discovery podjęło decyzję o realizacji kolejnej edycji „Big Brothera”. Popularny na całym świecie format powróci do polskiej telewizji po 11 latach przerwy. Producentem reality jest Endemol Shine Polska.

Jak dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl, główną prowadzącą program została Agnieszka Woźniak-Starak. To ona jest twarzą nowej odsłony „Big Brothera” w Polsce - zajmie się prowadzeniem programów na żywo, podczas których porozmawia z gośćmi, rodzinami uczestników oraz powita w studiu uczestników wychodzących z Domu Wielkiego Brata.

Ale - z ustaleń Wirtualnemedia.pl wynika, że gospodarzy programu ma być kilku, a każdy będzie pełnić inną funkcję. Poprowadzą „Big Brothera” wspólnie z Agnieszką Woźniak-Starak. Rozmowy z kandydatami nadal trwają.

Nowy „Big Brother” od marca do czerwca

Reality-show będzie pokazywane wiosną na antenie TVN7. Emisja „Big Brothera” rozpocznie się w połowie marca, a realizacja programu potrwa ponad 90 dni, czyli do czerwca br.

Z naszych informacji wynika, że w nowej edycji reality wystąpi 15 uczestników - wprowadzą się oni do Domu Wielkiego Brata. Uczestnicy zostaną wybrani w castingu, który rozpoczął się w połowie grudnia ub.r. i nadal trwa.

Mieszkańcy będą wykonywać zadania, podzielone na tzw. tygodnie tematyczne (podobnie jak w pierwszych edycjach „BB” w TVN). Tygodniowe misje będą zaliczane przez Wielkiego Brata. Od współpracy całej grupy oraz kreatywności poszczególnych zawodników zależy zdobycie odpowiednich profitów, np. papierosów.

Dyrektor programowa kanałów TVN7 i TVN Fabuła Katarzyna Mazurkiewicz tłumaczy portalowi Wirtualnemedia.pl, że do programu zgłosiło się jak dotąd 12 tys. osób, zainteresowanych zamieszkaniem w Domu naszpikowanym kamerami.

- Jesteśmy właśnie na etapie castingów. Zainteresowanie programem przerosło nasze najśmielsze oczekiwania - do tej pory otrzymaliśmy 12 tysięcy zgłoszeń. Od czasu pierwszej edycji minęło 18 lat, wracamy więc do kultowego formatu, wiele się jednak przez ten czas zmieniło - wyjaśnia nam Katarzyna Mazurkiewicz.

W nowej edycji „Big Brothera” producenci postawią mocno na interaktywność. Właśnie na ten aspekt reality zwracali uwagę eksperci, pytani przez portal Wirtualnemedia.pl o potencjał tego formatu we współczesnej telewizji. Katarzyna Mazurkiewicz podkreśla, że interakcje z widzami wpłyną na cały program.

- Żyjemy teraz w dobie internetu i mediów społecznościowych - pytanie jak uczestnicy odnajdą się w sytuacji izolacji? Jak będzie wyglądało prawdziwe życie bez internetowego filtra? Duży wpływ na to, co będzie się działo w Domu Wielkiego Brata, będą mieli widzowie - zaznacza szefowa TVN7 i TVN Fabuła.

„Big Brother” wróci po 11 latach przerwy

Format reality-show „Big Brother” stworzyła firma Endemol w Holandii, jego pierwszą edycję zrealizowano w 1999 roku. W programie pokazywane jest przez całą dobę życie grupy uczestników mieszkających we wspólnym domu i wykonujących polecenia Wielkiego Brata. Ponadto co tydzień lub dwa tygodnie nominują innych uczestników, którzy mają odpaść z rywalizacji. Na osoby z największą liczbą wskazań głosują widzowie, decydując ostatecznie, kto opuści program. W konsekwencji co tydzień zmniejsza się liczba uczestników, w finale pozostają dwie osoby.

Polska wersja „Big Brothera” zadebiutowała w TVN wiosną 2001 roku, był to pierwszy klasyczny reality-show w polskiej telewizji. W latach 2001-2002 stacja pokazała trzy edycje programu. Dwie kolejne - jesienią 2007 i wiosną 2008 roku (w tej ostatniej wystąpili też celebryci) - można było oglądać w TV4.

Polsat wiosną 2001 roku zrealizował podobny reality-show „Dwa światy”, a potem przez kilka lat pokazywał „Bar”.

Największe zainteresowanie wywołała pierwsza polska edycja „Big Brothera”, popularność zdobyło kilkoro jej charakterystycznych uczestników, m.in. zwycięzca Janusz Dzięcioł (został potem posłem), Piotr Gulczyński, Manuela Jabłońska (wtedy Michalak) i Małgorzata Maier (obie prowadziły programy w TVN) oraz Klaudiusz Ševković. Drugą edycję wygrała Marzena Wieczorek, trzecią - Piotr Borucki, czwartą - Jolanta Rutowicz, a piątą - Jarosław Jakimowicz i Janusz Strączek.

„Big Brother” od początku wzbudzał duże kontrowersje, niektórzy (m.in. znani psychologowie i psychoterapeuci) krytykowali go za demoralizowanie i epatowanie prywatnością uczestników. Wiosną 2002 roku KRRiT ukarała TVN 300 tys. grzywny za to, że w odcinkach trzeciej edycji „Big Brothera” emitowanych przed godz. 23 eksponowano przemoc. Na mocy ugody nadawca wpłacił do budżetu państwa 50 tys. zł, 100 tys. zł przekazał Fundacji TVN, natomiast 150 tys. zł umorzono.

 

Po latach wrócili już „Milionerzy” i „Idol”

„Big Brother” będzie kolejnym programem rozrywkowym wracającym do polskiej telewizji po wieloletniej przerwie. Od lutego ub.r. TVN znów emituje teleturniej „Milionerzy”, poprzednio obecny w stacji od 1999 do końca 2010 roku (z przerwą w latach 2003-2007).

Polsat wiosną ub.r. pokazał nową edycję talent-show „Idol”, który poprzednio był emitowany w latach 2002-2005. Ponadto przejął po TVN prawa do „Tańca z gwizdami” i od wiosny 2014 roku zrealizował osiem edycji tego show.

W ub.r. grupa kapitałowa TVN zanotowała wzrost wpływów ze sprzedaży o 7,3 proc. do 1,81 mld zł oraz 466,22 mln zł zysku netto (wobec 34,93 mln zł rok wcześniej). Procentowo przychody ze sponsoringu zwiększyły się dużo bardziej niż z reklam.

Dołącz do dyskusji: Agnieszka Woźniak-Starak poprowadzi „Big Brothera” w TVN7. „Widzowie z dużym wpływem na Dom”

23 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
why
z twarzy coraz bardziej podobna do Pazurowej, nie ma wdzięku ani przesadnego intelektu; zapewne jest czyjąś znajomą
odpowiedź
User
ja
to myślenie .. anachroniczne, interesowne, towarzysko nijakie...
odpowiedź
User
Pdk
I już wiem, że nie będę tego oglądał. Echhh ten Miszczak. Wszędzie musi wcisnąć swoje ulubiennice, zamiast postawić na naprawdę dobre osoby.
odpowiedź