SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Niemal jedna trzecia biurowca Agory jest wynajmowana

Agora na wynajem przeznaczyła aż 30 proc. powierzchni swojego biurowca przy ul. Czerskiej w Warszawie. - Obecnie współpracujemy z ponad 20 najemcami, którzy zajmują różnej wielkości przestrzeń - od kilkunastu do ponad 1 tys. m.kw. - mówi Wirtualnemedia.pl Agata Staniszewska, rzeczniczka prasowa Agory.

Warszawska siedziba Agory, fot. materiały PRArticle

W ukończonym w 2002 r. budynku Agory mieszczą się jej warszawskie redakcje prasowe, internetowe i radiowe oraz pozostałe działy spółki. Firma już 10 lat temu zaczęła wynajmować tam powierzchnię - początkowo to były np. lokale przy wyjściu. Działalność nasiliła się w czasie pandemii, gdy spółka przeszła na pracę zdalną.

W maju 2021 r. w budynku powstała przestrzeń coworkingowa pod szyldem Coworking Czerska 8/10. Bartosz Hojka, prezes Agory, podczas konferencji prasowej informował wtedy, że już bardzo dużą część powierzchni biurowca przeznaczono pod wynajem dla innych firm, a nawet wynajem indywidualny. - Pewnie ta powierzchnia, którą będziemy udostępniać innym przedsiębiorstwom jeszcze się zwiększy - stwierdził.

- Powierzchnia biurowa budynku Agory przy Czerskiej w Warszawie - wraz z częściami wspólnymi, jak korytarze, sale konferencyjne, kuchenki czy toalety - to kilkanaście tys. m.kw. Wykorzystujemy ją przede wszystkim na działalność operacyjną Grupy Agora, klientom zewnętrznym oferując obecnie ok. 30 proc. powierzchni - mówi nam Agata Staniszewska.

- Obecnie współpracujemy z ponad 20 najemcami, którzy zajmują różnej wielkości przestrzeń - od kilkunastu do ponad 1 tys. m.kw - mówi Staniszewska. Wynajmowane powierzchnie są oddzielone od działów i zespołów Grupy Agora, ale części budynku, jak np. ciągi komunikacyjne czy stołówka, pozostają wspólne. Obecnie cała powierzchnia przeznaczona przez spółkę na wynajem jest zakontraktowana.

Większość zespołu Agory pracuje hybrydowo

70 proc. budynku pozostaje w dyspozycji Agory. W 2020 r. informowaliśmy, że np. powierzchnię redakcji „Gazety Wyborczej” zredukowano o 40 proc. Większość zespołów i redakcji w firmie pracuje w tej chwili hybrydowo.

- Obserwujemy jednak coraz większą liczbę osób pojawiających się w biurach, szczególnie wtedy, gdy niezbędna jest praca zespołowa czy kreatywna. Jednocześnie w wielu obszarach coraz częściej wyznaczane są konkretne dni, w których pracownicy mogą spotkać się stacjonarnie i pracować zespołowo - opisuje rzeczniczka Agory.

Agora nie podaje jakie przychody odnotowuje z tytułu wynajmu. - Nie odnosimy się do kwestii związanych z finansowym aspektem tej działalności - ucina Staniszewska.

W I kwartale br. przychody grupy Agora zwiększyły się o 73,4 proc. do 253,1 mln zł, głownie dzięki wznowieniu działalności przez kina Helios. Wynik EBITDA wzrósł z 8,1 mln zł straty do 17,6 mln zł zysku, a strata netto zmalała z 59,4 do 33,1 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Niemal jedna trzecia biurowca Agory jest wynajmowana

15 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Dominika
jeden z piękniejszych budynków biurowych w Warszawie
odpowiedź
User
Aron
Ciekawe kto by chciał pracować w budynku gdzie powstaje Wyborcza. Jak by mi to firma zaoferowała, tego samego dnia przyszedł bym z wypowiedzeniem
odpowiedź
User
Najemca B2B
No i jaki z tego morał, bo masę firm wynajmuje lokale, bo wręcz obiegowej opini, jest na styk, a czasem się opłaca.
odpowiedź