SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agora wypłaci 23,3 mln zł dywidendy, zarząd powołany na kolejną kadencję

Akcjonariusze Agory zdecydowali, że firma wypłaci w dywidendzie 23,29 mln zł, po 50 groszy na akcję. Jednocześnie na kolejną, 5-letnią kadencję w zarządzie spółki powołani zostali Bartosz Hojka (prezes), Tomasz Jagiełło, Agnieszka Sadowska, Anna Kryńska-Godlewska i Grzegorz Kania.

W środę walne zgromadzenie akcjonariuszy Agory przyjęło propozycję zarządu i rady nadzorczej spółki co do dywidendy za ub.r.

Spółka wypłaci 23,29 mln zł w dywidendzie, po 50 groszy na akcję. Dywidendą będzie objętych 46,58 mln akcji firmy, oprócz 1,08 mln walorów nabytych przez firmę w ramach skupu własnych akcji.

Dzień ustalenia praw do dywidendy wyznaczono na 13 lipca, a dzień jej wypłaty - 2 sierpnia.

Dywidenda mimo straty netto

W ub.r. spółka Agora, stanowiąca jednostkę dominującą w grupie kapitałowej Agora, miała 68,12 mln zł straty netto. Akcjonariusze zdecydowali, że zostanie ona pokryta z kapitału zapasowego spółki, z którego pochodzą też środki na dywidendę.

Poprzednio Agora wypłaciła dywidendę w 2015 roku. Wtedy wydała na nią 35,75 mln zł (w tym 22,03 mln z kapitału zapasowego), po 75 groszy na akcję.

Cała grupa kapitałowa Agora w ub.r. zanotowała spadek wpływów ze sprzedaży o 2,7 proc. do 1,16 mld zł, wzrost zysku EBITDA o 2,5 proc. do 118,9 mln zł i 79,3 mln zł straty netto (wobec 13,2 mln zł straty w 2016 roku).

Bez zmian w zarządzie Agory

Walne zgromadzenie akcjonariuszy na kolejną kadencję, upływającą w połowie 2023 roku, powołało obecnych członków zarządu Agory.

Prezesem firmy pozostaje Bartosz Hojka, pełniący tę funkcję od marca 2014 roku. W spółce odpowiada za segmenty radia i prasy, pion sprzedaży korporacyjnej oraz działy pracowniczy i komunikacji korporacyjnej.

Tomasz Jagiełło, dyrektor generalny sieci kin Helios, jest w zarządzie Agory od czerwca 2013 roku. Podlegają mu też spółki Next Film i Wydawnictwo Agora oraz dział prawny.

Agnieszka Sadowska dołączyła do zarządu Agory w marcu ub.r., a Anna Kryńska-Godlewska i Grzegorz Kania - w listopadzie ub.r. Sadowska zarządza segmentami internetu, druku i reklamy zewnętrznej oraz działem big data i działalnością telewizyjną, Kryńska-Godlewska - pionem nowych przedsięwzięć, a Kania - pionami finansów, administracji i technologii oraz działem audytu wewnętrznego.

W pierwszym kwartale br. grupa kapitałowa Agora zanotowała spadek wpływów ze sprzedaży o 7,6 proc. do 278 mln zł oraz 9,7 mln zł zysku netto (wobec 6,1 mln zł straty rok wcześniej).

Największymi akcjonariuszami Agory pod względem udziału w kapitale są OFE PZU Złota Jesień (16,36 proc.), Agora-Holding (11,33 proc.), MDIF Media Holdings (11,24 proc.) oraz Nationale-Nederlanden OFE (9,76 proc.).

Dołącz do dyskusji: Agora wypłaci 23,3 mln zł dywidendy, zarząd powołany na kolejną kadencję

10 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
XX
A kiedy kolejne zwolnienia?
odpowiedź
User
TST
A kiedy kolejne zwolnienia?
ASAP
odpowiedź
User
olo
Akcjonariusze to jakieś samobójce
odpowiedź