SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agora wypłaci 23,3 mln zł dywidendy, zarząd powołany na kolejną kadencję

Akcjonariusze Agory zdecydowali, że firma wypłaci w dywidendzie 23,29 mln zł, po 50 groszy na akcję. Jednocześnie na kolejną, 5-letnią kadencję w zarządzie spółki powołani zostali Bartosz Hojka (prezes), Tomasz Jagiełło, Agnieszka Sadowska, Anna Kryńska-Godlewska i Grzegorz Kania.

Bartosz Hojka, prezes Agory, fot. materiały prasoweArticle

W środę walne zgromadzenie akcjonariuszy Agory przyjęło propozycję zarządu i rady nadzorczej spółki co do dywidendy za ub.r.

Spółka wypłaci 23,29 mln zł w dywidendzie, po 50 groszy na akcję. Dywidendą będzie objętych 46,58 mln akcji firmy, oprócz 1,08 mln walorów nabytych przez firmę w ramach skupu własnych akcji.

Dzień ustalenia praw do dywidendy wyznaczono na 13 lipca, a dzień jej wypłaty - 2 sierpnia.

Dywidenda mimo straty netto

W ub.r. spółka Agora, stanowiąca jednostkę dominującą w grupie kapitałowej Agora, miała 68,12 mln zł straty netto. Akcjonariusze zdecydowali, że zostanie ona pokryta z kapitału zapasowego spółki, z którego pochodzą też środki na dywidendę.

Poprzednio Agora wypłaciła dywidendę w 2015 roku. Wtedy wydała na nią 35,75 mln zł (w tym 22,03 mln z kapitału zapasowego), po 75 groszy na akcję.

Cała grupa kapitałowa Agora w ub.r. zanotowała spadek wpływów ze sprzedaży o 2,7 proc. do 1,16 mld zł, wzrost zysku EBITDA o 2,5 proc. do 118,9 mln zł i 79,3 mln zł straty netto (wobec 13,2 mln zł straty w 2016 roku).

Bez zmian w zarządzie Agory

Walne zgromadzenie akcjonariuszy na kolejną kadencję, upływającą w połowie 2023 roku, powołało obecnych członków zarządu Agory.

Prezesem firmy pozostaje Bartosz Hojka, pełniący tę funkcję od marca 2014 roku. W spółce odpowiada za segmenty radia i prasy, pion sprzedaży korporacyjnej oraz działy pracowniczy i komunikacji korporacyjnej.

Tomasz Jagiełło, dyrektor generalny sieci kin Helios, jest w zarządzie Agory od czerwca 2013 roku. Podlegają mu też spółki Next Film i Wydawnictwo Agora oraz dział prawny.

Agnieszka Sadowska dołączyła do zarządu Agory w marcu ub.r., a Anna Kryńska-Godlewska i Grzegorz Kania - w listopadzie ub.r. Sadowska zarządza segmentami internetu, druku i reklamy zewnętrznej oraz działem big data i działalnością telewizyjną, Kryńska-Godlewska - pionem nowych przedsięwzięć, a Kania - pionami finansów, administracji i technologii oraz działem audytu wewnętrznego.

W pierwszym kwartale br. grupa kapitałowa Agora zanotowała spadek wpływów ze sprzedaży o 7,6 proc. do 278 mln zł oraz 9,7 mln zł zysku netto (wobec 6,1 mln zł straty rok wcześniej).

Największymi akcjonariuszami Agory pod względem udziału w kapitale są OFE PZU Złota Jesień (16,36 proc.), Agora-Holding (11,33 proc.), MDIF Media Holdings (11,24 proc.) oraz Nationale-Nederlanden OFE (9,76 proc.).

Dołącz do dyskusji: Agora wypłaci 23,3 mln zł dywidendy, zarząd powołany na kolejną kadencję

9 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
XX
A kiedy kolejne zwolnienia?
odpowiedź
User
TST
A kiedy kolejne zwolnienia?
ASAP
odpowiedź
User
olo
Akcjonariusze to jakieś samobójce
odpowiedź