SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Blumsztajn, Łuczywo i Hojka: Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby wyjść z kryzysu

Seweryn Blumsztajn, Bartosz Hojka, Helena Łuczywo, Barbara Piegdoń-Adamczyk i Wanda Rapaczyński, czyli członkowie spółki Agora Holding, chcą być „gwarantem bezpieczeństwa obu stron” procesu integracji Wyborcza.pl i Gazeta.pl - dowiedział się portal Wirtualnemedia.pl.

Wnętrze redakcji „Gazety Wyborczej” w WarszawieArticle

Członkowie Agory Holding, jednego z właścicieli spółki Agora SA (ma 35,36 proc. głosów na zgromadzeniu), wystosowali do pracowników firmy komunikat. „Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby wyjść z kryzysu, który rozdziera Agorę i »Gazetę Wyborczą«” - piszą w nim. Zaznaczają, że za wszystkie biznesy Agory odpowiada w świetle prawa wyłącznie zarząd spółki, ale własną politykę personalną prowadzą niezależne od niego redakcje.

Członkowie Agora Holding dodają, że we „wspólnym interesie leży, aby współpraca Zarządu i redakcji przebiegała harmonijnie”. „W procesie integracji Wyborcza.pl i Gazeta.pl chcemy być gwarantem bezpieczeństwa obu stron. Chcemy wraz z nimi wypracować, w jaki sposób będziemy pełnić tę rolę” - piszą. Na koniec komunikatu apelują do wszystkich pracowników „o opanowanie emocji, wzajemny szacunek i powstrzymywanie się od działań zaostrzających konflikt”.

Zasiadający w Agora Holding Bartosz Hojka jest także prezesem spółki Agora SA.

Konflikt naczelnych "Wyborczej" z zarządem Agory

Zarząd Agory tydzień temu poinformował, że zamierza połączyć segment prasowy spółki (obejmujący głównie „Gazetę Wyborczą” i Wyborcza.pl) i pion Gazeta.pl w jeden obszar biznesowy „realizujący wspólny cel wzrostu subskrypcji cyfrowych oraz wpływów reklamowych ze wszystkich powierzchni serwisów internetowych Agory S.A.”. Firma zaczyna przegląd opcji strategicznych dotyczących działalności internetowej. W mailu do pracowników zarząd tłumaczy ruch "konfliktem modeli biznesowych" i "wewnętrzną konkurencją".

Przeciwko planowanemu połączeniu i zwolnieniu wydawcy „Wyborczej” Jerzego Wójcika zaprotestowali naczelni tytułu i część dziennikarzy. Pod listem dziennikarzy podpisało się już ponad 230 osób. Naczelni „Wyborczej” uważają, że to Wójcik powinien odpowiadać za połączenie segmentu prasowego spółki z portalem Gazeta.pl. Jak dodają, proces powinien opierać się na rozszerzeniu i rozwinięciu modelu subskrypcji cyfrowej. Nie zgadzają się też na kierowanie serwisem Wyborcza.pl przez szefów Gazeta.pl.

Adam Michnik wraz z wicenaczelnymi „Gazety Wyborczej” w ubiegłym tygodniu skierował do zarządu propozycję resetu relacji, aby „dyskusję o połączeniu (…) rozpocząć od początku, bez zbędnego pośpiechu i w duchu wzajemnego zaufania”. Naczelni „Gazety Wyborczej” w kolejnym stanowisku określili próbę połączenia Gazeta.pl i Wyborcza.pl mianem „największego w historii kryzysu w relacjach »Wyborczej« z zarządem spółki Agora”. Dodali, że chcą tego połączenia, ale nie robionego „znienacka” i za ich plecami.

Zarząd Agory odpowiedział, że jest "zdumiony i zaniepokojony" działaniami, służącymi "pogłębieniu podziałów" w firmie. Jego zdaniem, tezy naczelnych "Gazety Wyborczej" wywołują "niepokój w zespole". Kierownictwo tytułu słowa zarządu odbiera jako groźbę i oświadcza, że nie będzie współpracować z członkinią zarządu Agnieszką Sadowską, która w ich przekonaniu "skrycie przygotowała plan integracji".

W pierwszym kwartale br. przychody sprzedażowe grupy Agora zmalały rok do roku o 49,6 proc. do 146 mln zł, a strata netto pogłębiła się z 47,1 do 59,4 mln zł.

Dołącz do dyskusji: Blumsztajn, Łuczywo i Hojka: Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, żeby wyjść z kryzysu

36 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
Wojtek 77 7
Dlaczego w tak bezrozumny sposób usuwacie komentarze na sąsiednich stronach?
odpowiedź
User
Maciej
No to na naszych oczach zaczyna się początek końca GW jaką znamy.
odpowiedź
User
Co by tu jeszcze sprzedać...
Żeby na dywidendy się załapać;)
odpowiedź