SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Agora kupi portal Bankier.pl za ponad 130 mln zł?

Różne podmioty są zainteresowane przejęciem Bankiera.pl, a cena sprzedaży zawierająca kilkudziesięcioprocentową premię od ceny giełdowej to absolutne minimum - poinformował Michał Rumiński z MCI.

Agora kupi portal Bankier.pl za ponad 130 mln zł?

Agora mogłaby być dobrym inwestorem dla informatycznej spółki, ale zależy kto jeszcze będzie wśród potencjalnych oferentów - uważa członek zarządu Bankiera Joanna Kuzdak.

"Mogę jedynie potwierdzić, że różne podmioty się do nas zgłaszają, zainteresowanie jest duże, ale nie chciałbym podawać żadnych nazw. Patrząc od strony strategicznej, można by przewidywać, że są wśród nich podmioty z branży medialnej" - opowiedział dyr. inwestycyjny w MCI Management Michał Rumiński na pytanie kto interesuje się przejęciem Bankiera i czy wśród zainteresowanych jest Agora.

Analitycy Wood & Company w porannym raporcie podali, że Agora jest zainteresowana przejęciem Bankiera.pl. Zdaniem analityków, którzy spotkali się z Markiem Sową, prezesem Agory, cena za spółkę może przekroczyć 130 mln zł.

Rzecznik prasowy wydawcy Gazety Wyborczej Urszula Szwed-Strych nie chciała komentować doniesień analityków, jednak zainteresowanie przejęciami portali finansowych deklarował prezes Agory w marcowym wywiadzie.

Rumiński nie chciał odnieść się do wyceny na poziomie 130 mln zł za Bankiera. Poinformował, że akcjonariusze oczekują min. kilku dziesięcioprocentowej premii w stosunku do ceny giełdowej.

"Obecna cena Bankiera nie odzwierciedla jego wartości, szczególnie dla inwestora branżowego. Premia w wysokości kilkudziesięciu proc. w stosunku do ceny giełdowej to jest dla nas coś naturalnego, absolutne minimum" - powiedział.

Wcześniej przedstawiciele Bankiera i MCI informowali, że doradca, który pomoże wybrać właściwego inwestora dla Bankiera.pl, powinien być znany do końca kwietnia.

"Mamy obecnie kilka podmiotów, które są na krótkiej liście potencjalnych doradców i wszystko idzie zgodnie z planem. W tym miesiącu się rozstrzygnie jak ten proces będzie wyglądał" - powiedział Rumiński.

"Pracujemy nad tym, aby wybrać doradcę i zrobić to w taki sposób, żeby wszyscy akcjonariusze Bankiera mogli sprzedać swoje akcje na podobnych zasadach" - dodał.

Członek zarządu Bankiera.pl., która od początku maja będzie prezesem spółki, Joanna Kuzdak na pytanie, czy Agora byłaby dobrym inwestorem dla spółki odpowiedziała:

"Oczywiście każdy potencjalny inwestor z branży mediów jest dla nas atrakcyjny, ale są zainteresowane też firmy z innych branż, np. inwestorzy finansowi, więc to zależy od tego w jakim znajdzie się otoczeniu, tzn. jacy będą inni inwestorzy".

"W tej chwili inni potencjalni inwestorzy nie są jeszcze wszyscy znani, wyrażają zainteresowani kontaktując się z zarządem, czy akcjonariuszami. Oprócz ceny jest masa innych czynników, bardziej +miękkich+, które będą miały wpływ na wybór potencjalnego inwestora" - dodała.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agora kupi portal Bankier.pl za ponad 130 mln zł?

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl