SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

49 proc. Eurozetu będzie kosztować Agorę minimum 38,75 mln euro

Pozostałe 49 proc. udziałów Eurozetu będzie kosztować Agorę minimum 38,75 mln euro. W ramach aneksu do umowy dopłaci też 330 tys. euro za pakiet przejęty w lutym br.

Pod koniec lutego br. Agora kupiła dalsze 11 proc. udziałów Eurozetu, a dzięki posiadanym wcześniej 40 proc. przejęła kontrolę nad spółką. Za 11 proc. walorów zapłaciła firmie SFS Ventures 9,17 mln euro.

W czwartek strony transakcji zawarły aneks, w którym ostateczną cenę ustalono na 9,5 mln euro. Brakujące 330 tys. euro Agora ma zapłacić w ciągu 10 dni roboczych.

Ile Agora zapłaci za resztę udziałów Eurozetu

Określono też warunki, na których Agora może przejąć od SFS Ventures pozostałe 49 proc. Eurozetu. Jeśli zdecyduje się na ten zakup, czyli zrealizuje opcję call, do końca maja przyszłego roku, zapłaci 38,75 mln euro. Jeżeli wykorzysta opcję call między czerwcem a wrześniem, do 38,75 mln euro będzie musiała dopłacić kwotę ustaloną w oparciu o „parametry ekonomiczno-finansowe grupy kapitałowej Eurozet opisane w umowie”.  Natomiast w przypadku kupna tych udziałów w październiku lub później cena wyniesie 40 mln euro.

Bez względu na termin realizacji transakcji do SFS Ventures trafi 49 proc. zysku netto Eurozetu z br.

>>> Praca.Wirtualnemedia.pl - tysiące ogłoszeń z mediów i marketingu

W komunikacie Agory zaznaczono, że na mocy aneksu „wprowadzono również zmiany w zakresie niektórych wskaźników finansowych mających wpływ na określenie ceny nabycia przez Agorę udziałów Eurozet oraz rozszerzono katalog spraw, dla których wymagane jest uzyskanie zgody rady nadzorczej Eurozet kwalifikowaną większością głosów”.

W lutym 2019 roku Agora za 40 proc. udziałów Eurozetu zapłaciła 130,7 mln zł. Do 2022 roku jako mniejszościowy udziałowiec dostała od nadawcy 52 mln zł w dywidendach, sporą część z kapitału rezerwowego. W ub.r. grupa kapitałowa Eurozet zanotowała wzrost przychodów o 11,5 proc. do 217,52 mln zł zysku i niewielki spadek zysku netto, do 35,03 mln zł. Jej udziałowcy zdecydowali, że dostaną 38 mln zł dywidendy.

Do Eurozetu należą nadające w całym kraju Radio Zet, ponadregionalne Antyradio oraz trzy sieci stacji lokalnych: Meloradio, ChilliZet i Radio Plus (Eurozet jest operatorem siedmiu rozgłośni, z dwiema współpracuje jako franczyzodawca). 

Czytaj też: Radio ZET goni RMF „w sposób satysfakcjonujący”. Hojka: „Parametry wypadają obiecująco”

Agora większościowy pakiet Eurozetu chciala przejąć już jesienią 2019 roku. Jednak prezes UOKIK po trwającym ponad rok postępowaniu nie zgodził się na tę transakcję. Zrealizowano ją dopiero po prawomocnym uchyleniu jego decyzji przez sąd.

W trzecim kwartale br. grupa Agora zwiększyła przychody o 36 proc. do 363,5 mln zł, głównie dzięki wzrostowi o prawie połowę wpływów kin Helios. Strata netto firmy zmalała z 24,5 do 13,1 mln zł.

Dołącz do dyskusji: 49 proc. Eurozetu będzie kosztować Agorę minimum 38,75 mln euro

13 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
red. Jan Dzban
To Żymianie teraz mają Radio Zet?
odpowiedź
User
Prof. Zydbartowicz
I bardzo dobrze, że odbywa się polonizacja mediów. Silne, polskie media to warunek pomyślnego rozwoju Polski.
odpowiedź
User
abc
Daniel z Jarem zaspali...
odpowiedź