SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agora miała trzecią stratę kwartalną z rzędu

Agora planuje jeszcze w tym kwartale uruchomienie nowego projektu

Agora odnotowała trzecią z rzędu stratę kwartalną, ponieważ rosnąca konkurencja i koszty zwolnień przeważyły nad efektami stopniowego ożywienia na rynku reklamowym. Jednak spółka nie wyklucza, że dzięki wyższym od oczekiwanym wpływom z reklam może podnieść swoje prognozy sprzedaży. Wydawca "Gazety Wyborczej" podał w czwartek, że jego skonsolidowana strata netto w pierwszym kwartale wyniosła 9,3 miliona złotych.

"Po trzech chudych latach w reklamie widać pierwsze jaskółki poprawy. Widać też pierwsze sygnały makroekonomiczne sugerujące odbudowę inwestycji firm. To cieszy i sugeruje, że rok może być lepszy niż oczekiwaliśmy. Jednak sytuacja polityczna i stan finansów państwa nakazują ostrożność. Jesteśmy przygotowani na wykorzystanie odbicia, ale nie zmieniamy jeszcze naszych planów dotyczących wzrostu wpływów - powiedziała Wanda Rapaczyńska, prezes Agory.

Prezes Agory Wanda Rapaczyńska powiedziała, że jeśli ożywienie na rynku reklamy prasowej będzie się utrzymywało, po drugim kwartale grupa może podwyższyć dotychczasową prognozę jednocyfrowego wzrostu sprzedaży w 2004 roku.

Sprzedaż grupy, w skład której wchodzą także rozgłośnie radiowe, magazyny kolorowe i firma reklamy zewnętrznej wyniosła 210,2 miliona złotych wobec 206 milionów prognozowanych przez analityków i 198,6 miliona rok wcześniej.

"Wyniki Agory rozczarowały, ale sprzedaż to w pewnej mierze rekompensuje" - powiedział agecnji Reuters Michał Mierzwa, analityk z Erste Securities.

"Druga połowa roku powinna być lepsza, dzięki ożywieniu gospodarczemu i niższym kosztom" - dodał.

Według szacunków Agory, tempo wzrostu osłabionego ostatnio polskiego rynku reklamowego wyniosło w pierwszym kwartale ponad osiem procent do czego przyczynił się szybki wzrost gospodarczy, a przychody z sektora dzienników odbiły się po raz pierwszy od trzech lat.

Rapaczyńska powiedziała, że Agora planuje jeszcze w tym kwartale uruchomienie nowego projektu, ale nie chciała podać żadnych szczegółów na ten temat.

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agora miała trzecią stratę kwartalną z rzędu

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl