SzukajSzukaj
dołącz do nasFacebookGoogleLinkedinTwitter

Agora nie wypłaci dywidendy

Agora nie wypłaci dywidendy za 2012 rok, w którym zanotowała stratę netto. Zarząd podjął taką decyzję po otrzymaniu opinii w tej sprawie od swojego doradcy prawnego.

Agora nie wypłaci dywidendy

- Prawnicy (firmy Weil, Gotshal & Manges - Paweł Rymarz Sp. Kom. - przyp.), po rozważeniu poglądów i argumentów w kwestii możliwości wypłaty dywidendy za rok obrotowy, który spółka zamknęła stratą netto, wskazali na zarówno dużą niepewność stanu prawnego, jak i osobistą odpowiedzialność członków władz spółki za bezprawną wypłatę dywidendy w takiej sytuacji. Rekomendacja doradcy prawnego jest taka, aby dywidenda ze skumulowanych zysków z lat ubiegłych nie była wypłacona za rok, w którym spółka poniosła stratę - podano w komunikacie.

-  W opinii zarządu, w obliczu wątpliwości prawnych związanych z możliwością wypłaty dywidendy za rok obrotowy 2012 oraz spowolnienia gospodarczego skutkującego m.in. pogłębiającym się kryzysem na rynku reklamy, uzasadnione jest niewypłacenie dywidendy - podała spółka. Wniosek uzyskał pozytywną opinię rady nadzorczej.

Agora w 2012 roku miała 9 mln zł straty netto (więcej na ten temat).

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agora nie wypłaci dywidendy

0 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiekz postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl