SzukajSzukaj
dołącz do nas Facebook Google Linkedin Twitter

Agora nie wypłaci dywidendy. „Opinia doradcy prawnego”

Zarząd Agory nie będzie rekomendował wypłacania dywidendy za 2014 rok, w którym spółka poniosła stratę. Firma swoją decyzję uzasadnia względami prawnymi - podano w komunikacie przesłanym Wirtualnemedia.pl.

fot. Shutterstock.com Article

Agora poinformowała, że ws. dywidendy otrzymała od doradcy prawnego opinię. Zarekomendowano w niej, aby dywidenda ze skumulowanych zysków z lat ubiegłych nie była wypłacona za rok, w którym spółka poniosła stratę. W 2014 r. Agora miała 25,98 mln zł jednostkowej straty netto (więcej na ten temat).

- W opinii zarządu, wobec wskazanych w poradzie wątpliwości prawnych związanych z możliwością wypłaty dywidendy za rok obrotowy 2014, uzasadnione jest niewypłacenie dywidendy. Powyższy wniosek uzyskał pozytywną opinię rady nadzorczej -  napisano w komunikacie przesłanym Wirtualnemedia.pl.

Przypomnijmy, że w kwietniu br. Agora zakończyła drugi etap programu skupu akcji własnych, nabywając w celu umorzenia 771 960 akcji, stanowiących 1,52 proc. kapitału zakładowego, w cenie 12 zł za jeden papier. Łącznie cena wszystkich zakupionych akcji wyniosła 9,26 mln zł. Program został uchwalony w czerwcu ub.r. na wniosek akcjonariusza spółki - OFE PZU Złota Jesień. Wcześniej fundusz domagał się wypłaty dywidendy.

Agora ostatni raz wypłaciła dywidendę z zysku za 2011 rok. Wyniosła ona 50,9 mln zł.

 

Newsletter WirtualneMedia.pl w Twojej skrzynce mailowej

Dołącz do dyskusji: Agora nie wypłaci dywidendy. „Opinia doradcy prawnego”

4 komentarze
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu. Wirtualnemedia.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Jeżeli którykolwiek z postów na forum łamie dobre obyczaje, zawiadom nas o tym redakcja@wirtualnemedia.pl
User
099max
Widać cieńko przędzie Agora, ostatnia wypłata w 2011 roku, a tak się chwalili ostatnio że tylu mają płatnych subskrybentów! Jednak nie jest tak dobrze, jak więcej będzie kosztować papierowe wydanie GW to jeszcze mniej będzie sprzedaży i co za tym idzie zyski .... No i te rozmienianie się na drobne zajmowanie się wszystkim po trochę :(
22 8
odpowiedź
User
Donek
Agora po wyborach październikowych przestanie istnieć.
Kojarzy mi się tylko z oszustwem,obłudą,oszczerstwem medialnym.
21 9
odpowiedź
User
sehn
czarny sen akcjonariuszy Agory jest coraz bardziej realny...
18 8
odpowiedź
User
AnalMedia
Biedaki! Nie ma już co zabierać dziennikarzom na śmieciówkach? Studenci na darmowe staże do uważanej za jedną z najlepszych jeszcze kilka lat temu firm na rynku już się w kolejki nie ustawiają? A Redaktorstwo ciągle zatrudnia kolegów, rodzinę, którzy niewiele potrafią. Czy zmiana strategi biznesowej nastąpi przed spadkiem do 100 tysięcy, czy trzeba czekać do upadku?
9 8
odpowiedź